cover huta white

ul. Mariańska 7
05-200 Wołomin
tel. 22 787 45 13
mdk@mdkwolomin.pl

Herb gminy Wołomin
   

Cantus Cordis

Początek sezonu 2018/2019 zdominowały przygotowania do wielkiego przedsięwziecia... koncertu zjednoczonych chórów powiatu wołomińskiego z okazji  100-lecia Odzyskania  Niepodległości. To wydarzenie odbyło się 7 pażdziernika na hali sportowej OKiS w Zielonce.

Zobacz zapis koncertu na stronie Życia Powiatu na Mazowszu

Raduj się Świecie przyszedł Pan!

Ta piękna kolęda rozbrzmiewała ostatnio wiele razy, ciesząc mieszkańców Wołomina, powiatu wołomińskiego... i nie tylko. 

Nasz Chór Miejski Cantus Cordis w tegorocznym okresie kolędowym zaśpiewał 7 koncertów. Na początku byliśmy w Warszawie, w gmachu Pasty, na kolejnym, Tradycyjnym Opłatku Przewodnickim WOP PTTK. W przedsylwestrową niedzielę gościliśmy w Lipinkach - Zagościńcu, w Kościele Św. Ojca Pio. Potem były dwa wspólne koncerty chórów zatytułowane "Wołomińskie kolędowanie" organizowane przez Towarzystwo Śpiewacze Echo.

W pierwszym z nich, w najstarszej wołomińskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej śpiewało z towarzyszeniem Orkiestry Łukasza Wojakowskiego lub a'capella kolejno aż 5 chórów. Oprócz naszego Miejskiego Chóru Cantus Cordis, wystąpiły chóry z wszystkich wołomińskich Parafii: MBCz, MBKP, Sentito z Parafii Św. Józefa Robotnika i oczywiście organizatora koncertu - Chór Echo. 

Przed drugim koncertem chórów, tym razem w Parafii Matki Bożej Królowej Polski odwiedziliśmy po raz pierwszy Parafię Św. Stanisława w Postoliskach... a w ostatnią niedzielę stycznia zaśpiewaliśmy w Kobyłce, w Parafii Św. Kazimierza Królewicza.

Tradycyjnie wieczorem, w Święto Matki Boskiej Gromnicznej gościliśmy w wołomińskiej Parafii Św. Józefa Robotnika. 

Wszystkim dziękujemy za miłe przyjęcie i zainteresowanie. Teraz czekamy już na zaproszenia na koncerty w przyszłym roku... 

 Już parę dni jak Nowy Rok 2019 zawitał nam na ziemię
I postanowień nowych moc powzięło ludzkie plemię
Ty Boże spraw... i siłę daj... na lepsze kraj nasz zmieniaj
Przy ludziach dobrej woli trwaj... niech kwitnie nasza Ziemia!

Teresa Sadowska 

Cantus Cordis

Zachęcamy do oddawania głosów w ramach Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego na projekt nr 2011: Pieśni patriotyczne w wykonaniu Chóru Miejskiego Cantus Cordis z Wołomina – nagranie płyty.

Głosować mogą mieszkańcy gminy Wołomin za pomocą Internetu (na stronie https://glosuj.wolomin.org/voting/info) lub w formie papierowej (w stacjonarnych punktach głosowania).

Cantus Cordis

Nasz Wołomin też pięknieje 
Starczy spojrzeć co się dzieje
I tunele... i ulice... 
Wnet zakwitną cebulice...
Wnet zakwitną cudnie drzewa...
A nasz chór ćwierć wieku śpiewa!
Zaczynamy świętowania
Miejski Chór się Wszystkim kłania!
 
TeSa
18.03.2017

Cantus Cordis

Sto lat w zdrowiu więc Panowie!
Niech Was coś dobrego spotka
Pamiętajcie grunt to zdrowie!
I... wygrana w toto lotka!
 
W telewizji ogłosili...
Więc tu piszę drogie Panie
Niech Panowie zaczynają 
Niecodzienne Świętowanie!
Będą mili... i weseli...
I dowcipni... i uczynni...
Niech "coś" dadzą zauważyć
Niech przyznają się... gdy winni
Słowo dobre niech powiedzą...
Na spacerek wezmą kota...
Niech wyczyszczą potem buty
I nie wnoszą z sobą błota...
Święto Mężczyzn... jest  codziennie
To... nie każdy  zauważa
A dziewczyna... żona... nie wie
Bez... pewnego kalendarza
 
TeSa
10.03.2017

Cantus Cordis

Dla Pani cudny dzień dziś świta
Dla Pani dziś pierwiosnek zakwita
Dla Pani kwiaty niosą Panowie
Wszyscy życzą by miała wciąż zdrowie...
I ta Pani...  codziennie w przedszkolu
I ta Pani... co tyra na polu
Ta... w markecie... w szpitalu... w fabryce
Co zarządza... choć zawsze jest vice 
Także... w szkole... i w biurze... w bufecie
Każda Pani... dziewczyna... na świecie
Wszystkie marzą... lecz nie o święcie
One chcą mieć ulubione zajęcie...
Chcą na co dzień być doceniane...
Te zadbane... i te nie zadbane...
Co dla siebie czasu nie mają...
Co rodzinom się  wciąż poświęcają... 
Lecz co roku przychodzi ta chwila
Że się zachce Im... do cywila  :)
 
Dla Pani cudny dzień dziś świta
Dla Pani dziś pierwiosnek zakwita
Dla Pani niosą kwiaty Panowie
Zaśpiewajmy Im sto lat! Na zdrowie!
 
TeSa
Wołomin 08.03.2017

Cantus Cordis

DSC00315

10 stycznia zaśpiewaliśmy w Pałacu Staszica dla PAN... w  nowych strojach... Spotkaliśmy tam Polaków mieszkających we Włoszech i zaisnieliśmy na ich internetowej stronie i na stronie Towarzystwa Rapperswilskiego. Potem zaśpiewaliśmy w Koncercie Chórów w Kościele MBKP na Kurkowej, śpiewaliśmy też w Kościele w Strachówce i jak zwykle 02.02 w Wołominie, w Kościele Św. Józefa Robotnika

http://www.polacywewloszech.com/2017/01/17/warszawa-polacy-we-wloszech-goscmi-honorowymi
http://www.towarzystworapperswilskie.pl/

Cantus Cordis

Mecz Gwiazd Unihokeja 20161228

Otrzymaliśmy podziękowanie od Organizatorów charytatywnej imprezy dla kibiców unihokeja. Zapewniliśmy tam świąteczny akcent podczas otwarcia tej niezwykłej imprezy, która zgromadziła 28 grudnia 2016 w OKiS Zielonka prawie 500 osób (w tym gości zza granicy). Pierwszy raz zaśpiewaliśmy na sportowej hali... w światłach... specjalnym dymie... i szumie jaki powodowali kibice zajmujący ostatnie wolne miejsca :) To była taka niespodzianka "przed pierwszym gwizdkiem".

Świąteczny Mecz Gwiazd Zielonkowskiego Unihokeja
Dziękujemy za miłe przyjęcie

Cantus Cordis

Chór Miejski Cantus Cordis z Wołomina, obchodzący w przyszłym roku swoje 25 lecie zaprasza mieszkańców miasta i okolic dysponujących wolnym czasem w poniedziałki i w środy w godzinach 19-21, do przyłączenia się do naszego zespołu. Mile widziane będą wszystkie muzykalne osoby, zwłaszcza młodzież. W naszym chórze, pod profesjonalnym kierownictwem, można odkryć i rozwinąć swój talent, można niepostrzeżenie poprawić zdrowie, wszak śpiew leczy! Można wystąpić razem z nami już w najbliższym jubileuszowym koncercie! Też w koncertach kolędowych.

Cantus Cordis

Teraz przygotowujemy się do udziału w Charytatywnym Koncercie "Dla Martynki". Martynka Siemińska to dzielnie walcząca z rakiem wnuczka byłej chórzystki chóru miejskiego, Eli. Martynka jest już po operacjach i chemii... zbierała ostatnio na wózek rehabilitacyjny... teraz czeka ją długie leczenie i rehabilitacja. Na ten cel zbierane są środki (Martynka ma swoje subkonto w Fundacji AVALON".  Bieżące informacje są dostępne w necie, wystarczy wpisać w przegladarkę słowa kluczowe facebook Martynka Siemińska.
 
Koncert Charytatywny odbędzie się 4 czerwca o godzinie 15 w wołomińskiej Fabryczce przy ul. Orwida. Jest powiedzenie: "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie". Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli
 
Cały Chór Miejski  Cantus Cordis życzy Martynce rychłego powrotu do zdrowia!
TeSa

Cantus Cordis

Chór Miejski Cantus Cordis przez ostatnie tygodnie rzetelnie przygotowywał się do uroczystego koncertu historycznego z okazji 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Koncert "Piękna nasza Polska cała" odbył się podczas Majówki w Chrzęsnem 21 maja o g. 20.30. Wykonawcami były zjednoczone chóry i orkiestry z powiatu wołomińskiego, też soliści. Koncert profesjonalnie poprowadził p.Wojciech Gąsowski... wszystko wypadło przepięknie... 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego wyjątkowego przedsięwzięcia, a zwłaszcza p. Sylwii Krzywdzie i p. Andrzejowi Zbyszyńskiemu. Chór Miejski Cantus Cordis z Wołomina  z przyjemnością uczestniczył w nim jako jeden z siedmiu chórów powiatu wołomińskiego... Jeszcze raz dziękujemy!

Informacje

cantuscordis
 
CHÓR MIEJSKI „CANTUS CORDIS”
instruktor Władysław Chanas
 
poniedziałek 19.00-21.30
środa 19.00-21.30
zajęcia bezpłatne
sala chóralna (26), poziom 2
 
koordynator: Olga Pruszyńska
 

To już 25 lat!

Chór Miejski Cantus Cordis z Wołomina działa od 1992r. Jest reprezentacyjną sekcją Miejskiego Domu Kultury. Jest  kulturalną wizytówką naszego miasta i gminy. Uczestniczył w ważnych wydarzeniach w kraju i za granicą... sławił kulturę polską w Austrii, Włoszech, Hiszpanii, śpiewał w Paryżu w Katedrze Notre Damme... też na Litwie i Łotwie. Zdobył wiele nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Trzykrotnie uczestnicząc w Festiwalu Mater Misericordiae w Ząbkach - trzykrotnie zdobył tytuł Najlepszego Chóru Powiatu Wołomińskiego. Pracował z wieloma dyrygenami - Adamem Poławskim, Pawłem Rozbickim, Andrzejem Wojakowskim, Maciejem Cegielskim. Od  2004r, z paromiesięczną przerwą, gdy dyrygował p.Włodzimierz Kaluźny, Chór Miejski Cantus Cordis prowadzi maestro Władysław Chanas. Chór  zazwyczaj  śpiewa a'capella i bez mikrofonów. Stawia to przed grupą artystów amatorów i ich dyrygentem poprzeczkę bardzo wysoko, wszak nie pozwala na tuszowanie niedoskonałości wykonania. Repertuar chóru jest bardzo zróżnicowany od utworów ludowych, patriotycznych, religijnych, kolęd... po utwory rozrywkowe... muzykę klasyczną... oraz wielkie formy muzyczne. Śpiewał w salach widowiskowych...w kościołach... katedrach... pałacach... muzeach... i pod gołym niebem... a nawet ostatnio... na sportowej hali. Daje szansę nauki i zaistnienia młodym i starszym. Chór  Miejski Cantus Cordis nagrał dwie płyty. Aktualnie myśli o następnej... Zapamiętaj by być zdrowym ciałem... duszą... Do MDK w poniedziałek w środę przyjdź. Tu Cię Cantus Cordis śpiewem swoim wzruszy I odkryjesz swe talenty... zaczniesz żyć...To my... Wołomiński Chór Cantus Cordis. Możesz z nami śpiewać też. To my... gdy poczujesz te akordy...Cantus Cordis... już wiesz!

motto wg słów Goethego w sali prób jest jak najbardziej prawdziwe…
 
„Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp,
Tam dobre serca ludzie mają,
Źli ludzie wierzaj mi,
Ci- nigdy nie śpiewają”.

Dyrygent Władysław Chanas jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Mikołaja Łysenki we Lwowie. Studiował w klasie dyrygentury chóralnej oraz w klasie dyrygentury operowej i symfonicznej. Dyrygował w Filharmonii Lwowskiej, współpracował z Filharmonią w Stanisławowie (obecnie Iwano-Frankowsk) na Ukrainie oraz z Operą Narodową w Mińsku na Białorusi. Od 1997 r. współpracował m.in. z Warszawską Operą Kameralną, Filharmonią Lubelską, Filharmonią Wrocławską, Operetką Mazowiecką oraz wieloma chórami. W 2005 r. otrzymał nagrodę specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za opracowanie na orkiestrę utworów Karola Kurpińskiego. W repertuarze chóru znajduje się wiele utworów w Jego opracowaniu na cztero głosowy chór mieszany.

 

Aktualności

Niedługo będzie już radośnie
Szare dni płyną... lecz ku wiośnie
Jeszcze dni kilka na czekanie...
Na Męki Pańskiej przeżywanie...
Jeszcze porządki... w duszy... w domu...
Jeszcze z pomocą zdążyć komuś...
I nie narzekać... jak Polacy
Mają  od dawna już w zwyczaju
Marzyć... jak w świecie gdzieś Rodacy
By pięknie było w naszym kraju
By... gdy wyjdziemy na ulice
I dostrzeżemy to przedwiośnie
Jak się niebieszczą cebulice...
Ptaki świergocą... serce rośnie!
Wierzymy... wiara czyni cuda
Każdy niech sobie coś wymarzy
I prosi Boga... niech się uda
Niech coś dobrego się wydarzy
Emocje trzeba by wszak nasze
Trzymać na wodzy... opanować...
Kochać... przepraszać i wybaczać
Nauczyć się Bogu dziękować
Wszystkim życzymy... oprócz zdrowia
Co bardzo ważne się wydaje
Spokoju i nadziei czasu...
By Pan Bóg sprawił bez hałasu
Że nasze wady narodowe
Zmniejszą się chociaż o połowę
 
TeSa
 

Wiersz napisałam rano 10.03.2016 i tego samego dnia przeczytałam na Spotkaniu Wielkanocnym Wołomińskiego  Koła Kombatantów. Też 17.03... na Spotkaniu Świątecznym Wołomińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku... Jeszcze przeczytam na ostatniej przed świętami próbie Cantus Cordis (w środę)... Jeśli się komuś podoba oczywiście można sobie wydrukować
 
Ze względu na brak czasu, pomimo poczynienia wstępnych przygotowań, zrezygnowaliśmy z zaśpiewania w tym roku nowego koncertu pasyjnego... Całkowicie poświęciliśmy próby na  rzetelne przygotowania do wielkiego przedsięwzięcia... koncertu  z okazji 1050 lecia Chrztu Polski (18 utworów ), który ma odbyć 21 maja w Chrzęsnem. W tym koncercie ma wziąć udział aż 8 chórów i 3 orkiestry z naszego powiatu. Może ktoś poczuje, że dałby radę i chciałby się przyłączyć do tego ambitnego przedsięwzięcia... zwłaszcza liczymy na wsparcie tenorów. Proszę pamiętać poniedziałki i środy (od 19). 
Dla mieszkańców damy koncert podczas Dni Wołomina... i oczywiście zaśpiewamy podczas Mszy św. na 3 Maja.
 
TeSa

TPL_BEEZ2_ALTCLOSE Kalendarium wydarzeń

TPL_BEEZ2_ALTCLOSE Godziny otwarcia

Miejski Dom Kultury
pn-pt: 8.00-22.00
sb: 9.00-15.00
tel. 22 787 45 13

Kasa MDK
godziny pracy kasy 2019 MARZEC 1

OPŁATĘ ZA ZAJĘCIA można wnosić również PRZELEWEM na konto Miejskiego Domu Kultury w Wołominie nr 39 1240 6335 1111 0000 5134 7576

W tytule prosimy wpisać:
*imię i nazwisko dziecka; *nazwa sekcji;
* miesiąc; *jeśli są zniżki wpisać jakie
*Numer Karty Dużej Rodziny lub Wołomińskiej Karty Seniora

TPL_BEEZ2_ALTCLOSE MDK partnerem Wołomińskiej Karty Seniora

Karta Seniora baner www partnerzy

Karta Seniora 03

Seniorom posiadającym Wołomińską Kartę Seniora przysługują w MDK następujące zniżki:

  • 5% znizki od ceny biletów wejściowych na imprezy organizowane przez MDK
  • 10% zniżki od ceny zajęć prowadzonych w ramach sekcji w MDK