LUT

Jubileusz Złotych Godów

DSCF3383

16 par małżeńskich z gminy Wołomin, które w zdrowiu i miłości przeżyły razem 50 lat, otrzymało medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

Złote gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego, to jubileusz szczególny w życiu całej rodziny. Chcąc uhonorować osoby, które razem przeżyły pól wieku na wniosek Gminy Wołomin, Prezydent RP Andrzej Duda rozporządzeniem z dnia 16 października 2017 przyznał medale za długoletnie pożycie małżeńskie następującym parom:

- Kazimiera i Stanisław Gierej

- Genowefa i Mariusz Gietka

- Krystyna i Jan Grudzińscy

- Maria i Jan Jaworscy

- Danuta i Stefan Kanabrodzcy

- Marianna i Zygmunt Kocisz

- Marianna i Bolesław Komosińscy

- Henryka i Jerzy Kozłowscy

- Stanisława i Wacław Kur

- Marianna i Jan Laskowscy

- Cecylia i Stefan Łopata

- Elżbieta i Tadeusz Niemyjscy

- Henryka i Józef Piwowar

- Łucja i Jan Radzikowscy

- Cecylia i Tadeusz Rosa

- Krystyna i Jan Zajdel

W niedzielę, 25 lutego odbyło się wręczenie odznaczeń. Uroczystości Złotych Godów rozpoczęło się Mszą święta w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. Następnie jubilaci wraz z rodzinami przybyli do Miejskiego Domu Kultury w Wołominie, który był gospodarzem drugiej części obchodów. Na uroczystości byli obecni Ksiądz Proboszcz Witold Gajda, Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan wraz z zastępcą Robertem Makowskim oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Jacek Rzepecki.

Gratulacje oraz najserdeczniejsze życzenia Jubilatom składali Burmistrz Wołomina oraz Ksiądz Proboszcz. Każdy otrzymał medal oraz legitymację. Muzycznym prezentem dla jubilatów był występ Warszawskiej Kapeli z Targówka. Dzięki koncertowi zgromadzeni goście przenieśli się w muzyczną podróż uliczkami starodawnej Warszawy.

Na zakończenie uroczystości wszyscy odśpiewali „Sto Lat” i wzniośli toast za zdrowie Jubilatów.

• DSCF3100
  • DSCF3219