LIS

Stand-up muzyczny Anny Smołowik / Obsesje

plakat poster

Anna Smołowik posiada niejeden talent 🙂 Jej głównym zajęciem jest aktorstwo (świetna rola w “Juliuszu”, “Diagnozie”, “Podatku od miłości” czy “Planecie Singli 3”), ale okazało się, że rewelacyjnie wychodzi jej też śpiewanie i to… z humorem i dużym przymrużeniem oka 🙂

Stand-up “Obsesje” jest tak autentyczny, że aż ciężko to opisać. Absolutnie genialne teksty Julii Holewińskiej połączone z muzyką na żywo powodują, że nie ma się najmniejszej ochoty na koniec tych opowieści 🙂

“Obsesje” to muzyczny stand-up powstały z rozmów, plotek, anegdot, obserwacji. Wszystkie dotyczyły obsesji. Jest zatem trochę śmiesznie, trochę wzruszająco – o urodzie, miłości, pracy, ambicjach, kompleksach, zawiedzionych uczuciach, terapii, dietach, zazdrości i namiętności. Z kilkunastu piosenek, wyłania się portret współczesnej kobiety z całym bagażem lęków i nadziei, które towarzyszą jej na co dzień. Teksty Julii Holewińskiej balansujące pomiędzy liryzmem a groteską, okazują się krzywym zwierciadłem, w którym zobaczy się nie jeden z nas.

Teksty: Julia Holewińska

Muzyka: Marcin Macuk, Anna Smołowik, Piotr Stankiewicz

WYSTĘPUJĄ:

• Anna Smołowik – śpiew
  • Piotr Banaszek – instrumenty klawisze
  • Paweł Stankiewicz – gitary
  • Piotr Maślanka – perkusja
  • Piotr Domagalski -gitara basowa/kontrabas

czas trwania ok. 70 minut

Anna Smołowik za swoje dokonania aktorskie, a w szczególności na spektakl OBSESJE, została wyróżniona nagrodą Talenty Trójki (w kategorii Teatr) przez Program Trzeci Polskiego Radia.

Spektakl OBSESJE grany był na wielu warszawskich scenach, m.in. w Teatrze Muzycznym Roma, Teatrze Studio, Instytucie Teatralnym, Klubie Komediowym, na Placu Defilad, Sali Koncertowej Polskiego Radia.

Autorem muzyki jest Marcin Macuk – (wybitny polski multiinstrumentalista i kompozytor, na stałe współpracujący z Kasią Nosowską i Heyem, autor muzyki m.in do filmów “Chrzest”, “Demon” Marcina Wrony ) oraz Paweł Stankiewicz , jeden z najzdolniejszych polskich gitarzystów, który towarzyszy Annie Smołowik na scenie.

RECENZJE:

Liczy się sama Anna Smołowik, która wypełnia sobą całą scenę, kipi energią, uwodzi publiczność. Bywa zabawna albo bardzo zabawna, czasami też wzruszająca. (…) Wróże temu wieczorowi duże powodzenie, bo niewiele mamy tak uzdolnionych i zwyczajnie sympatycznych aktorek, no i niewiele scenicznej rozrywki w dobrym guście.

Jacek Wakar

Godziny pracy kasy