• a8
MAR

Wiera Gran - spektakl

Wiera Gran

Twórcy spektaklu dokonują uważnej analizy psychiki artystki, łącząc spowiedź starszej kobiety ze wspomnieniami z pełnej blasków przeszłości. Przywoływane w czasie przedstawienia piosenki dopełniają barwny obraz artystki. „Wiera Gran” to opowieść o polskiej śpiewaczce i aktorce kabaretowej żydowskiego pochodzenia. O wielkiej, ale zapomnianej gwieździe estrady.

Ten kameralny spektakl, grany w Piwnicy Warsza, przenosi widza zarówno do nowojorskiej Carnegie Hall, koncertowych sal w Paryżu, Tel Awiwie, jak i do kawiarni warszawskiego getta Cafe Sztuka, gdzie niegdyś koncertowała Wiera Gran.

Twórcy spektaklu, podążając śladami Wiery Gran, chcieli upamiętnić tę niezwykłą postać, która bywała w kamienicy przy alei „Solidarności” 93 – dzisiejszym Teatrze Kamienica (dawne Leszno 13) oraz koncertowała w Cafe Sztuka przy ulicy Leszno 2.

Za rolę w spektaklu "Wiera Gran" Justyna Sieńczyłło została nominowana do Feliksów Warszawskich w kategorii „Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca”. Sztuka została wyróżniona w prestiżowym rankingu "Najlepsza, najlepszy, najlepsi" Miesięcznika "Teatr".

Bilety do kupienia na biletyna.pl

Godziny pracy kasy
pn-wt: 16.00-20.00