• a8
  • a2
  • a1

Muzyka

CHÓR MIEJSKI "CANTUS CORDIS"

cantus 2018 team młodzież, dorośli
businessman  instruktor: Władysław Chanas
give money zajęcia bezpłatne
wall clock poniedziałek, środa: 19.00-21.30
home icon silhouette sala 26

Chór Miejski Cantus Cordis z Wołomina działa od 1992r. Jest reprezentacyjną sekcją Miejskiego Domu Kultury. Jest  kulturalną wizytówką naszego miasta i gminy. Uczestniczył w ważnych wydarzeniach w kraju i za granicą... sławił kulturę polską w Austrii, Włoszech, Hiszpanii, śpiewał w Paryżu w Katedrze Notre Damme... też na Litwie i Łotwie. Zdobył wiele nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Trzykrotnie uczestnicząc w Festiwalu Mater Misericordiae w Ząbkach - trzykrotnie zdobył tytuł Najlepszego Chóru Powiatu Wołomińskiego. Pracował z wieloma dyrygenami - Adamem Poławskim, Pawłem Rozbickim, Andrzejem Wojakowskim, Maciejem Cegielskim. Od  2004r, z paromiesięczną przerwą, gdy dyrygował p.Włodzimierz Kaluźny, Chór Miejski Cantus Cordis prowadzi maestro Władysław Chanas. Chór  zazwyczaj  śpiewa a'capella i bez mikrofonów. Stawia to przed grupą artystów amatorów i ich dyrygentem poprzeczkę bardzo wysoko, wszak nie pozwala na tuszowanie niedoskonałości wykonania. Repertuar chóru jest bardzo zróżnicowany od utworów ludowych, patriotycznych, religijnych, kolęd... po utwory rozrywkowe... muzykę klasyczną... oraz wielkie formy muzyczne. Śpiewał w salach widowiskowych...w kościołach... katedrach... pałacach... muzeach... i pod gołym niebem... a nawet ostatnio... na sportowej hali. Daje szansę nauki i zaistnienia młodym i starszym. Chór  Miejski Cantus Cordis nagrał dwie płyty. Aktualnie myśli o następnej... Zapamiętaj by być zdrowym ciałem... duszą... Do MDK w poniedziałek w środę przyjdź. Tu Cię Cantus Cordis śpiewem swoim wzruszy I odkryjesz swe talenty... zaczniesz żyć...To my... Wołomiński Chór Cantus Cordis. Możesz z nami śpiewać też. To my... gdy poczujesz te akordy...Cantus Cordis... już wiesz!

motto wg słów Goethego w sali prób jest jak najbardziej prawdziwe…

„Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp,

Tam dobre serca ludzie mają,
Źli ludzie wierzaj mi,
Ci- nigdy nie śpiewają”.

Dyrygent Władysław Chanas jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Mikołaja Łysenki we Lwowie. Studiował w klasie dyrygentury chóralnej oraz w klasie dyrygentury operowej i symfonicznej. Dyrygował w Filharmonii Lwowskiej, współpracował z Filharmonią w Stanisławowie (obecnie Iwano-Frankowsk) na Ukrainie oraz z Operą Narodową w Mińsku na Białorusi. Od 1997 r. współpracował m.in. z Warszawską Operą Kameralną, Filharmonią Lubelską, Filharmonią Wrocławską, Operetką Mazowiecką oraz wieloma chórami. W 2005 r. otrzymał nagrodę specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za opracowanie na orkiestrę utworów Karola Kurpińskiego. W repertuarze chóru znajduje się wiele utworów w Jego opracowaniu na cztero głosowy chór mieszany.\

Zapraszamy na naszą stronę internetową:

mdkwolomin.pl/cantus-cordis

godziny pracy kasy 2019 MARZEC 1

OPŁATĘ ZA ZAJĘCIA można wnosić również PRZELEWEM na konto Miejskiego Domu Kultury w Wołominie nr 39 1240 6335 1111 0000 5134 7576

W tytule prosimy wpisać:
*imię i nazwisko dziecka; *nazwa sekcji;
* miesiąc; *jeśli są zniżki wpisać jakie
*Numer Karty Dużej Rodziny lub Wołomińskiej Karty Seniora

Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Patroni medialni