• a8

give money 70 zł/m-c
wall clock środa 17.15-18.15
home icon silhouette sala 33

Capoeira - jest to brazylijska sztuka walki połączona z muzyką. Wykorzystuje kopnięcia, elementy akrobatyczne oraz elementy tańca, dzięki czemu jest sztuką dynamiczną i widowiskową.

Capoeira pozwala na kompletny rozwój psychofizyczny trenującego. Regularne zajęcia rozwijają kondycję fizyczną, gibkość, siłę i szybkość, a także refleks i koncentrację. Dzięki temu, że w capoeira nie ma podziałów ze względu na wiek czy płeć jest bardzo dobrą formą integracji między trenującymi.

To co wyróżnia capoeire na tle innych sztuk walk to na pewno muzyka, która towarzyszy na każdym treningu. Dlatego też można powiedzieć, że capoeira jest jedyną sztuką walki, która może doskonalić najwięcej umiejętności nie tylko fizycznych, ale także z zakresu muzykalności, rytmu, tańca, śpiewu.

Najmłodsi poznają capoeirę poprzez zabawy dobrane do umiejętności grupy. Ćwiczenia te rozwijają sprawność motoryczną, na każdych zajęciach są elementy nauki języka portugalskiego (podstawy) nauka piosenek.

wolomin

Formy prowadzenia zajęć:

Czas:
30 min bądź 60 min ( w zależności od grupy wiekowej)
Grupy około 10 osobowe. ( w zależności od wielkości sali )

Zajęcia podzielone na:
Część Wstępna: rozgrzewka psychomotoryczna, zabawy ożywiające, ćwiczenia wprowadzające do części głównej zajęć.
Część Główna: Zajęcia ruchowe z elementami capoeiry, praca indywidualna, praca w parach, podstawy akrobatyki, ćwiczenia wzmacniające.
Część końcowa: rozluźnienie organizmu, ćwiczenia oddechowe, gibkościowe, gra na instrumentach, śpiewanie.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://mdkwolomin.pl/images/stories/sekcje/capoeira

UWAGA! 19 czerwca 2019 kasa nieczynna
PONIEDZIAŁEK- WTOREK 14:30 - 20:00
ŚRODA - PIĄTEK 8:30 - 14:00

OPŁATĘ ZA ZAJĘCIA można wnosić również PRZELEWEM na konto Miejskiego Domu Kultury w Wołominie nr 39 1240 6335 1111 0000 5134 7576

W tytule prosimy wpisać:
*imię i nazwisko dziecka; *nazwa sekcji;
* miesiąc; *jeśli są zniżki wpisać jakie
*Numer Karty Dużej Rodziny lub Wołomińskiej Karty Seniora

Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Patroni medialni