PAŹ

Wieczór poezji i spotkanie autorskie z METUS ( Markiem Juzą ) - Kawiarenka MDK

mat

5 października godz. 19.00 - Kawiarenka MDK

Wieczór poezji i spotkanie autorskie z METUS( Markiem Juzą )

Zapraszamy na niecodzienne spotkanie autorskiez artystą

niemalże w przeddzień wydania najnowszego albumu i tomiku

wcześniej niepublikowanych Jego  poezji.

Dla osób znających jego twórczość jak i Tych ,

którzy chcieli by się z nią dopiero zapoznać

będzie to wyjątkowa okazja do zadawania

bezpośrednich pytań i rozmowy o sztuce szczerej,

prawdziwej, niezbrukanej jeszcze wszechobecnym materializmem

i parciem do sukcesu...

sztuki prawdziwie undergroun'owej o wyjątkowo ponadczasowym

i pozamaterialnym wydźwięku.

Marek Juza urodzony w 1979 roku w Krakowie - muzyk, poeta, grafik i podróżnik. Swoją sztukę prezentuje skromnie, bez wielkiego medialnego szumu od 2006 kiedy to odbyła się pierwsza oficjalna wystawa prac graficznych zwiastujących wydanie w roku kolejnym debiutanckiego albumu " Vale of Tears". Jego popularność zaczęła wzrastać przez następne lata dzięki wyjątkowej atmosferze kreowanej w utworach i specyficznej barwie głosu jakim jest obdarzony. Jednak całą twórczość podkreśla przesłanie tekstów jego utworów i poezje, pisane w języku polskim i angielskim, w sposób prosty, przystępny a jednocześnie bardzo głęboki w swym przekazie. Każdy z kolejno wydanych albumów spotykał się z bardzo pozytywnym przyjęciem i otrzymywał najwyższe oceny na łamach różnych magazynów i zine'ów muzycznych zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Ale mimo tego w twórczości nic się nie zmieniło - pozostała nadal skromna, wręcz ukryta biorąc pod jak niewiele informacji można znaleźć o samym autorze i jego sztuce. Z garstki wywiadów w czasopismach muzycznych i nagrań audio z archiwów różnych stacji radiowych wyłania się obraz człowieka o niesłychanie szerokim spektrum zainteresowań , człowieka bardzo otwartego, z którym rozmowy niemal zawsze sięgają głębokich tematów egzystencjalnych a jednak obdarzonego humorem, co w odniesieniu do ciężkiej wręcz mrocznej atmosfery jego muzyki wydaje się być dość zaskakujące. Ponadto twórczość ciągle ewoluuje. Każda kolejna publikacja czy to albumu muzycznego czy tekstów w nich zawartych, niesie ze sobą pewne zaskoczenie i niespodziankę. Autor nie trzyma się sztywno kanonów muzycznych, nie powiela pomysłów a sfera zarówno dźwięków jak i liryczna jest co raz głębsza i dopracowana.

KASA 11 12 2018 2