CHÓR MIEJSKI „CANTUS CORDIS”

od 18 lat

Sopran, alt, tenor a może baryton?

Chór Miejski “Cantus Cordis” jest kulturalną wizytówką Wołomina już od 1992 roku! Uczestniczył w ważnych wydarzeniach w kraju i za granicą, sławił kulturę polską w Austrii, Włoszech, Hiszpanii. Śpiewał w Paryżu w Katedrze Notre Damm a także na Litwie i Łotwie. Zdobył wiele nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Trzykrotnie uczestnicząc w Festiwalu Mater Misericordiae w Ząbkach –  zdobył tytuł Najlepszego Chóru Powiatu Wołomińskiego. Chór tworzą osoby, które na co dzień są aktywne i zaangażowane w życie kulturalne naszego miasta.
Od 2023 roku Dyrygentem naszego Chóru jest Pani Sylwia Krzywda-Motyczyńska.

Drodzy nasi Przyjaciele, jeżeli macie więcej niż 18 lat, chcecie rozwijać swoje zdolności muzyczne, talent wokalny, jeżeli nie boicie się pracy, jeżeli potraficie pracować w grupie, zapraszamy, przyjdźcie do nas!

poniedziałek
godz. 18:30 – 21:30
cena: zajęcia bezpłatne

O dyrygencie:
Sylwia Krzywda-Motyczyńska. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Artura Malawskiego w Przemyślu, w klasie skrzypiec oraz Akademii Muzycznej im Fryderyka Chopina w Warszawie. Studia ukończyła w 2005 roku, uzyskując tytuł magistra sztuki w specjalności dyrygentura chóralna. Podczas studiów dyrygenckich kształciła swój głos pod okiem wybitnych pedagogów oraz solistów Opery Narodowej. Ukończyła także Podyplomowe Studia Emisji Głosu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz przy Narodowym Centrum Kultury w Warszawie, które to studia ukończyła z wyróżnieniem. Jest również pomysłodawcą, założycielem, kierownikiem artystycznym i dyrygentem Chóru Komendy Stołecznej Policji (2005 do chwili obecnej). Jednocześnie w latach 2007-2022 była dyrygentem Chóru „Sentito” z Wołomina. Współpracuje także jako solistka z zespołami orkiestrowymi a także prowadzi warsztaty wokalne z chórami na terenie całego kraju. Przez 17 lat pracy jako chórmistrz z prowadzonymi przez siebie chórami zdobyła szereg wyróżnień i nagród, między innymi: II miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Katolickich Ceacilianum, I Nagroda na Festiwalu Kolędowe Serce Mazowsza, Grand Prix w Eliminacjach Mazowieckich do Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie oraz wyróżnienie zdobyte w konkursie właściwym, I nagroda na XX Łódzkim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis, Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej w Otwocku Sacrosong 2018, Złoty Dyplom na Ogólnopolskim Festiwalu Cantat viWat 2018, Złoty Dyplom i Zwyciestwo w swojej kategorii na 4. Cantates Lublinensis 2019, złote pasmo na I Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej Musica Patriae w Poznaniu 2022. Wspólnie z zespołem Komendy Stołecznej Policji nagrała dwie płyty oraz ścieżkę dźwiękową do spektaklu „Służba”. W 2018 roku wzięła udział w projekcie międzynarodowym Artistic Directors Development – Upskilling Project for Choral Educators, w którym to pracowała z chórami z Francji i Anglii.

Ponadto od września 2010 roku rozpoczęła pracę jako pedagog i chórmistrz w Prywatnej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie, a w latach 2014-2017 prowadziła tam klasę śpiewu solowego. Jest laureatką nagrody za wyróżniające się wykonanie arii operetkowych w ramach konkursu i kursu wokalnego Letniej Akademii Śpiewu Gdańsk/Sopot 2012, a także pomysłodawcą i współzałożycielką „Małej Operetki”.

W roku 2016 objęła stanowisko Kierownika Muzycznego Koncertu połączonych Chórów i Orkiestr powiatu wołomińskiego, z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski, „Piękna Nasza Polska Cała”, który odbył się w Pałacu w Chrzęsnem, a w którym udział wzięło ponad 200 wykonawców z powiatu.

W 2017 r. jako kierownik artystyczny rozpoczęła przygotowania do koncertu połączonych chórów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, który odbył się w październiku 2018 r. w Zielonce.

Prywatnie jest żoną i mamą.

Skip to content

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco