Gra na instrumentach dętych drewnianych i blaszanych

od 7 lat

Poznaj bliżej instrumenty dęte.

  • drewniane (klarnet, flet poprzeczny, saksofon)
  • blaszane (trąbka, puzon, eufonium, sakshorn, tuba)
    Zajęcia muzyczne mające na celu kształcenie techniki gry na instrumentach. Jeśli interesuje Cię gra na instrumentach, chcesz pogłębić wiedzę, swoją muzykalność, poznać tajniki techniczne, dowiedzieć się w jaki sposób wydobywają się dźwięki a w przyszłości grać w Miejskiej Orkiestrze Dętej to idealne zajęcia dla Ciebie!

wtorek, czwartek (drewniane- instruktor Jakub Ladziński)
godz. 16:00 – 20:15


poniedziałek, środa (blaszane – instruktor Michał Jagiełło)
godz. 16:00 – 21:00
cena: darmowe

O instruktorze:
Jakub Ladziński – Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Krośnie w 2016 roku. Ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie W 2021 r. w klasie prof. Mirosława Pokrzywińskiego. Swoje umiejętności doskonalił na warsztatach pod okiem klarnecistów takich jak: Karl Leister, Kornel Dohnal oraz Michel Lethiec, Wojciech Mrozek, Krzysztof Grzybowski. Aktualnie pracuje w Orkiestrze Reprezentacyjnej Policji w Warszawie jako pierwszy klarnecista, oraz jako Instruktor w Miejskim Domu Kultury w Wołominie.

Michał Jagiełło – W 2020 roku ukończył studia magisterskie z zakresu instrumentalistyki w specjalności: pedagigika instrumentalna – gra na trąbce w  Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie Wydziału Instrumentalno-pedagogicznego w Białymstoku w klasie st. wykł. Mariusza Niepiekło. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Białymstoku w klasie mgr Konrada Korzeniewskiego (2018). Swoją przygodę z trąbką rozpoczął w 2005 roku w Orkiestrze Dętej OSP Drohiczyn pod kierunkiem Wiesława Koszela. W roku 2012 ukończył Szkołę Muzyczną w Siemiatyczach w klasie mgr Macieja Muchy. Swoje umiejętności kształtował, dodatkowo w formie warsztatów, u takich pedagogów jak: Vladimir Pushkarev, Tomasz Ślusarczyk, Piotr Wojtasik, Roman Gryń, Paul Archibald, Nicolas Thompson, Frode Andersen, Tamir Akta, Volodymyr Podolchuk, Michał Tyrański, Pierre Badel, Krzysztof Bednarczyk, Keitaro Shimizu, Wacław Mulak, Sebastian Sołdrzyński, Zdzisław Stolarczyk, Krzysztof Kott, Krzysztof Mucha, Jakub Urbańczyk, Maciej Pietraszko, Igor Szeligowski. Uczestnik Polsko-Norweskiego Inkubatora Muzycznego. Dwukrotnie brał udział w warsztatach Polskiej Filharmonii Pokoju prowadzonej przez Kazimierza Dąbrowskiego. Czterokrotny uczestnik Winter Orchestra Workshops prowadzonego przez Maestro Andrea Loss. Był instruktorem w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Suchowoli w roku szkolnym 2018/19. Współpracował z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach oraz Podlaskim Instytutem Kultury w ZPiT „Kurpie Zielone”. Instruktor instrumentów dętych blaszanych w Miejskim Domu Kultury w Wołominie oraz w Radzymińskiej Orkiestrze Dętej. Instrumentalnie realizuje się w Orkiestrze Reprezentacyjnej Policji, działającej przy Komendzie Głównej Policji, gdzie jest zatrudniony jako ekspert – pierwszy kornecista.

Skip to content