Tai Chi

od 18 lat (od 3 do 25 osób) – start 6 września 2021

Tai Chi to stara chińska sztuka poruszania się.

Tai Chi jest sztuką samodoskonalenia poprzez naukę panowania nad własnym ciałem i umysłem. W MDK zajęcia trwają nieprzerwanie od ponad 15 lat! Na spotkaniach adepci tej starożytnej chińskiej sztuki prostują kręgosłupy, uwalniają się od stresu i przeciwdziałają chorobom cywilizacyjnym. Gdyż tai chi to umiejętność utrzymywania prawidłowej postawy ciała, wytrzymałości, gibkości, koordynacji ruchowej, prawidłowego oddychania, panowania nad stresem i ostatnio bardzo modny trening uważności – mindfulness.  

poniedziałek, środa(grupa początkująca)
godz. 18:30 – 19:45
cena: 70 zł / m-c (1xtyg za 4 zajęcia w m-cu)
120 zł / m-c (2xtyg) – (cena za 8 zajęć w m-cu)
poniedziałek, środa(grupa zaawansowana)
godz. 20:00 – 21:30
cena: 70 zł / m-c (1xtyg za 4 zajęcia w m-cu)
120 zł / m-c (2xtyg) (cena za 8 zajęć w m-cu)

O instruktorze:
Izabela Kieś – Terapeuta neurologopeda. Na co dzień pracuje z dziećmi i dorosłymi. Tai chi ćwiczy od 2004 r. Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć tai chi w grupach osób dojrzałych i seniorów. Jej wielkim odkryciem jest styl wielkiego popularyzatora tai chi na Zachodzie prof. Cheng Man Chinga. Prowadząc zajęcia, kładzie szczególny nacisk na zdrowotny aspekt tai chi, profilaktykę chorób cywilizacyjnych oraz wieku starczego. Dlatego dużo czasu poświęca na ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, korygujące postawę, uelastyczniające ciało, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne oraz trening uważności. Posiada uprawnienia państwowe w zakresie kinezygerontoprofilaktyki.

Janusz Kieś 

zawodowo związany z mediami. Tai chi ćwiczy pod okiem
Michała Stachurskiego od 2005 r. Rozpoczął od stylu yang. Przez trzy lata pogłębiał zrozumienie tai chi, studiując klasyczny styl chen pod kierunkiem jego wybitnego znawcy Marka Balińskiego. Dwa lata poświęcił na ćwiczenie technik oddechowych i trening uważności. Współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Stwardnienia Rozsianego. Poprzez publikacje prasowe i filmy popularyzuje wiedzę o tai chi. Posiada uprawnienia państwowe w zakresie kinezygerontoprofilaktyki

oświadczenie uczestnika/rodzica

Skip to content

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco