Warsztaty 3D – skanowanie, projektowanie, drukowanie

od 7 lat

Zajęcia uczą nowoczesnej technologii i umiejętności konstrukcyjnych, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz myślenie abstrakcyjne.

Proponujemy nowy wymiar edukacji dla dzieci, która rozwija wyobraźnię przestrzenną, w sposób praktyczny uczy nowoczesnej technologii, a tym samym zapewnia dobry start w przyszłość.

Nasi uczestnicy tworzą swoje własne projekty zabawek, pomocy naukowych, przedmiotów użytku codziennego, a następnie wytwarzają je na drukarce 3D. Projekty dzieci wykonane podczas zajęć, są dla nich drukowane, przez co dzieci widzą efekt swojej pracy.

Na naszych zajęciach stawiamy na rozwój wyobraźni przestrzennej, myślenie abstrakcyjne i nabieranie umiejętności konstrukcyjnych. Na zajęciach mamy do czynienia z wieloma zagadnieniami z matematyki, w szczególności z geometrii, przez co pokazujemy praktyczne zastosowanie wiedzy nabytej w szkole na lekcjach matematyki.

Uczestnicy uczą się komputerowego projektowania 3D w prostych programach typu CAD, dostosowanych do wieku młodych konstruktorów. Funkcjonalności programu są w języku angielskim przez co ćwiczymy także umiejętności językowe.

Podczas zajęć dzieci i młodzież poznają także inne metoda tworzenie projektów do druku 3D, m. in. skanowanie 3D. Wspólnie za pomocą skanera 3D stworzymy własne pamiątkowe popiersia.

Oczekiwane rezultaty zajęć:

  1. poznanie obsługi drukarki 3D,
  2. nabycie umiejętności projektowania 3D,
  3. rozwój wyobraźni przestrzennej,
  4. stworzenie wiele gadżetów, pomocy naukowych, przedmiotów użytku codziennego,
  5. rozszerzenie wiedzy z matematyki i geometrii,
  6. umiejętność obsługi programów do projektowania 3D, drukowania 3D w języku angielskim,
  7. zaprojektowanie własnego robota 3D, posiadającego ruchome części,
  8. wykorzystanie skanera 3D, wspólnie zaobserwujemy jak obiekty rzeczywiste przenoszone są do świata wirtualnego. Między innymi wykonamy skany twarzy uczestników i stworzymy na tej podstawie model 3D,
  9. oprócz wiedzy praktycznej, każdego dnia warsztatów przedstawimy wybrane zastosowania drukowania 3D w otaczającym nas świecie i medycynie.

Wszystkie projekty dzieci są drukowane w 3D i wręczane uczestnikom!

Uczestnicy zajęć otrzymują książeczki, w których za uczestnictwo w zajęciach zbierają pieczątki, które mogą następnie wymienić na roboty wydrukowane na drukarce 3D.

Uczestnicy na zajęciach mają zapewniony sprzęt w formie komputerów, drukarki 3D, skanera 3D, materiałów do drukowania 3D.

Grupa I: Poniedziałek, godz. 17:30-18:40.

Grupa II: Poniedziałek, godz. 18:45-19:55.

Opłata: 130 zł / miesiąc

Cykl zajęć całorocznych obejmuje ok 35 spotkań warsztatowych i jest zakończony uzyskaniem certyfikatu.

Zajęcia prowadzone są przez zespół Edu3Dkacja (http://www.edu3dkacja.pl/).

Instruktor: Pamela Markowska

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco