Warsztaty 3D – skanowanie, projektowanie, drukowanie

od 7 lat

Zajęcia rozwojowe dla dzieci i młodzieży z drukowania 3D, projektowania 3D i skanowania 3D.

Proponujemy nowy wymiar edukacji dla dzieci, która rozwija wyobraźnię przestrzenną, w sposób praktyczny uczy nowoczesnej technologii, a tym samym przygotowuje dzieci do wykonywania zawodów przyszłości.

Uczestnicy zajęć pracują z programem do projektowania 3D, tworząc własne projekty pomocy naukowych, zabawek, przedmiotów użytku codziennego, a następnie wytwarzają je na drukarce 3D. Projekty dzieci stworzone podczas zajęć, są dla nich drukowane, przez co dzieci widzą efekt swojej pracy, widzą wytworzone, namacalne obiekty, które wykonały starannie i precyzyjnie.

Na naszych zajęciach skupiamy się na rozwijaniu wyobraźni przestrzennej, koncentracji uwagi, myślenia abstrakcyjnego i nabieraniu umiejętności konstrukcyjnych. Wdrażamy do dokładności, staranności i precyzji, zwracamy uwagę na prawidłowe odtwarzanie kształtów oraz doskonalimy koordynację wzrokowo- ruchową u dzieci.

Na zajęciach dzieci mają do czynienia z wieloma zagadnieniami z nauk ścisłych, w szczególności z geometrii, przez co pokazujemy praktyczne zastosowanie wiedzy nabytej w szkole na lekcjach matematyki czy geografii.

Komputerowe projektowanie 3D jest realizowane w prostych programach typu CAD, dostosowanych do wieku młodych konstruktorów. Funkcjonalności programu są określane w języku angielskim, przez co, dziecko ćwiczy także umiejętności językowe, oswaja się ze słownictwem z określonej dziedziny i poszerza jego ilość.

Podczas zajęć dzieci i młodzież poznają także inne metody tworzenia projektów do druku 3D, m. in. skanowanie 3D. Wspólnie, za pomocą skanera 3D stworzymy własne pamiątkowe popiersia.

Oczekiwane rezultaty zajęć:

 1. poznanie obsługi drukarki 3D,
 2. nabycie umiejętności projektowania 3D,
 3. rozwój wyobraźni przestrzennej,
 4. stworzenie wielu obiektów, pomocy naukowych, przedmiotów użytku codziennego,
 5. poszerzenie wiedzy z matematyki i geometrii,
 6. rozwój psychomotoryki
 7. umiejętność obsługi programów do projektowania 3D, drukowania 3D w języku angielskim,
 8. rozwój myślenia przyczynowo- skutkowego
 9. zaprojektowanie własnego robota 3D, posiadającego ruchome części,
 10. wykorzystanie skanera 3D (wspólnie zaobserwujemy jak obiekty rzeczywiste przenoszone są do świata wirtualnego. Między innymi wykonamy skany twarzy uczestników i stworzymy na tej podstawie model 3D),
 11. oprócz wiedzy praktycznej, każdego dnia warsztatów przedstawimy ciekawostki- wybrane zastosowania drukowania 3D w otaczającym nas świecie, przemyśle i medycynie.

Wszystkie projekty dzieci są drukowane w 3D i wręczane uczestnikom!

Uczestnicy zajęć otrzymują książeczki, w których za uczestnictwo w zajęciach zbierają pieczątki, które mogą następnie wymienić na roboty wydrukowane na drukarce 3D.

Dowiedz się o nas więcej.  Zobacz nasz film: (23) Witaj w edu3Dkacja – projektowanie 3D i druk 3D dla dzieci – YouTube

start 15.09.2023

Piątek

Godz. 16.15-17.15 – wiek 7-9 lat

Godz. 17.30-18.30 – wiek 10-16 lat

Cena: 180 zł (za 4 zajęcia w m-cu)

Skip to content

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco