WIERA GRAN | Teatr Kamienica w MDK

[ZMIANA TERMINU] 20 września 2020 roku o godzinie 18:00 zapraszamy na spektakl „Wiera Gran”.

Z przyczyn niezależnych od Miejskiego Domu Kultury musimy przenieść termin wystawienia spektaklu „Wiera Gran”. O nowym terminie poinformujemy w przyszłości. Bilety zachowują ważność. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w spektaklu, zwrotu biletu można dokonać w kasie MDK.

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy spektakl „Wiera Gran” w wykonaniu Teatru Kamienica!Wiera Gran była artystką światowego formatu. Niezwykle utalentowana, obdarzona głębokim głosem, występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata. Była niezwykłą kobietą – piękną, zdolną i pełną pasji. Na Wierę Gran padł jednak cień – przez większość życia zaszczuwana, walczyła z oskarżeniami o kolaborację z Gestapo.

Twórcy spektaklu dokonują uważnej analizy psychiki artystki, łącząc spowiedź starszej kobiety ze wspomnieniami z pełnej blasków przeszłości. Przywoływane w czasie przedstawienia piosenki dopełniają barwny obraz artystki. „Wiera Gran” to opowieść o polskiej śpiewaczce i aktorce kabaretowej żydowskiego pochodzenia. O wielkiej, ale zapomnianej gwieździe estrady.

TWÓRCY:
Autor: Anna Burzyńska
Reżyseria: Barbara Sass
Scenariusz: Anna Burzyńska
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Ewa Krauze
Reżyseria światła: Wiesław Zdort
Stylizacja: Marzena Sojda
Muzyka i aranżacje: Mariusz Dubrawski
Altówka: Justyna Janiszewska
Akordeon: Klaudiusz Baran
Kontrabas: Mirosław Wiśniewski
Fortepian: Mariusz DubrawskiOBSADA:
Justyna Sieńczyłło
Paweł Burczyk

Bilety do nabycia w kasie MDK oraz na portalu Biletyna.pl.
Ze względu na sytuację epidemiczną liczba miejsc jest ograniczona.

Każdy widz będzie musiał mieć maseczkę lub przyłbicę, przejdzie pomiar temperatury i dezynfekcję rąk.

Do zobaczenia!