Dni Wołomina w stylu Retro

19 czerwca 2021 r. Park im. Bohdana Wodiczki w Wołominie

Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Wołominie Marta Rajchert zapraszają w sentymentalną podróż do czasów dwudziestolecia międzywojennego.
RETRO WOŁOMIN to tegoroczna forma obchodów Dni Wołomina, która będzie zachowana w klimacie lat 20′. Mamy nadzieję, że taki charakter wspólnego święta przypadnie Wam do gustu. Co w programie?
☀ warsztaty tworzenia fascynatorów poprowadzone przez Anetę Duchnowską
☀ konferencja na leżakach „Dwudziestolecie międzywojenne – czas kryzysu i czas wielkich nadziei?”
☀ warsztaty tańca w wykonaniu Akademii Tańca Tradycyjnego
☀ kataryniarz, gramofon i jego dawne szlagiery
☀ potańcówka z Warszawskim Combo Tanecznym Jana Młynarskiego do żwawych piosenek sprzed wojny
☀ dla wytrwałych zabawa z najstarszym DJ’em w Polsce – DJ’em Jerrym do pierwszej dziury w podeszwie 🙂
☀ strefa gastronomiczna z animacjami (II Wołomiński Festiwal Streetfood)

Takiej imprezy jeszcze nie było dlatego zapraszamy Was wszystkich! 🙂
Stroje retro mile widziane 🙂 Kto wie… może wyłapiemy kogoś, kto będzie najciekawiej wystylizowany i wręczymy nagrodę? 🙂

Godzinowy rozkład jazdy:
16.00 – powitanie
16.10 – 18.00 warsztaty fascynatorów
16.30 – 17.30 konferencja na leżakach
18.00 – 19.00 warsztaty tańca
19.00 – 19.30 wyłonienie najładniej wystylizowanej osoby i wręczenie nagrody
19.30 – 21.00 – potańcówka z Warszawskim Combo Tanecznym
21.00 – 22.00 – zabawa z DJ Jerrym (najstarszym DJ-em w Polsce)

WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE W SKŁADZIE:

Jan Emil Młynarski – śpiew/bandżola/
Piotr Zabrodzki – śpiew/banjo
Anna Bojara – piła
Sebastian Jastrzębski- gitara
Tomasz Duda – baryton sax/klarnet
Wojtek Traczyk – kontrabas

Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach. Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

W ramach Dni Wołomina w niedzielę 20 czerwca w godz. 10.00 – 12.00 zapraszamy na Wycieczkę po Wołominie – dawna architektura i miejsca związane ze znanymi postaciami.

Miejsce zbiórki – parking przed Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Nałkowskiej ul. Wileńska 32.
Szczegóły wycieczki na stronie www.fundacjaoda.pl

UWAGA!

Zachęcamy do pobrania, wypełnienia w domu i zostawienia przy wejściu na teren wydarzenia ankiety Covid, niezbednej do uczestnictwa. Ankietę będzie można wypełnić także w dniu wydarzenia ale w celu usprawnienia wejścia zachęcamy aby się przygotować wcześniej.