Kino historyczne

w 101 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920

15 sierpnia 2021 roku w godzinach wieczornych w parku przy Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie mieliśmy okazję wysłuchać ciekawego wykładu oraz obejrzeć fascynujący dokument historyczny.

Wykład wygłoszony przez Dr. Michała Ceglarka dotyczył głównie tematu wojny 1920 roku w produkcjach filmowych dwudziestolecia międzywojennego. Można było dowiedzieć się ciekawych informacji, które powszechnie nie są znane. Czy wiecie że w wojnie 1920 r. udział brali też amerykańscy lotnicy ochotnicy?

Zaraz po wykładzie rozpoczął się seans „Wojna światów”. Jest to znakomicie zrealizowany film dokumentalny oparty w przeważającej mierze na koloryzowanych filmach dokumentalnych i przedstawia historię Europy, obejmującą koniec I wojny światowej, odzyskania niepodległości oraz wojny polsko-bolszewickiej. Wzbogacony o archiwalne wypowiedzi uczestników tamtych wydarzeń.

Pogoda dopisała i jak widać warto w przyjemnych warunkach na leżakach przekazywać wiedzę historyczną, okraszoną nieznanymi powszechnie ciekawostkami.

Skip to content

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco