Kaligrafia

Kaligrafia to nie tylko sztuka pięknego pisania. To także forma medytacji i doskonały sposób na relaks, kształtowanie wyobraźni i trening koncentracji.

Na zajęciach poznajemy różnorodne kroje pism, od średniowiecznych po współczesne. Korzystając z farb przygotowanych własnoręcznie na podstawie średniowiecznych receptur malujemy bogato zdobione inicjały. Używamy różnorodnych narzędzi – stalówek ściętych, ostrych, pędzelków i gęsich piór. Na zajęciach stworzymy różnorodne prace, jak np. zakładki do książek, kartki okolicznościowe, zielniki, ozdoby, kalendarze, wizytówki itp.

Zajęcia skierowane są do młodzieży oraz dorosłych (wiek 12+), czas trwania – 1h. Wszystkie materiały potrzebne do pracy zapewnia prowadząca zajęcia.

Wtorek (starty październik)

godz 18.30-19.30

cena 144 zł (4 zajęcia w miesiącu)

O instruktorze:  Anna Malesińska, która prowadzi zajęcia jest doświadczonym nauczycielem kaligrafii i iluminacji. Od lat prowadzi szkolenia w kraju oraz letnie intensywne kursy stacjonarne w słonecznej Italii, podczas których uczestnicy tworzą i mieszkają w murach klasztoru w Perugii. Ma w swoim dorobku m.in. prace dla Muzeum Narodowego w Krakowie, scenografie sceniczne i okładki płyt, logotypy oraz dziesiątki prac łączących kaligrafię, iluminację oraz szczegółową grafikę przyrodniczą, głównie przedstawiającą ptaki. Jej największą pasje poza sztuką to przyroda, podróże motocyklowe oraz prace w ekologicznie prowadzonym ogrodzie, w których niestrudzenie pomaga jej córka Zosia.

Skip to content