Kim jesteśmy i co robimy?

Kultura nie tylko w jogurcie!

Widzimy naszą przestrzeń jako miejsce przyjazne i otwarte na każdego mieszkańca, niezależnie od wieku. Jeszcze dużo przed nami, ale czujemy, że idziemy w dobrym kierunku.

Przez 25 lat się zmienialiśmy. Teraz przede wszystkim edukujemy poprzez sztukę, działania artystyczne i społeczne.

Na co stawiamy?

Na lokalność, wspieranie oddolnych inicjatyw, ale też wytyczanie nowych ścieżek i kreowanie.

Stawiamy na tworzenie relacji i więzi z mieszkańcami, aktywność i współpracę z innymi instytucjami, organizacjami pozarządowymi, grupami nieformalnymi czy po prostu pojedynczymi ludźmi, którzy mają pomysły i chęci do działania.

A teraz trochę historii…

Miejski Dom Kultury w Wołominie został utworzony 17 lutego 1995 roku, wcześniej pełnił funkcję Zakładowego Domu Kultury przy Hucie Szkła i był potocznie nazywany SZKLARYNKĄ. Znajduje się przy ul. Mariańskiej 7 w Wołominie i liczy ponad 1000m2 powierzchni. Działamy na czterech poziomach, na których znajdują się sale edukacyjne, galeria, sala konferencyjna i sala widowiskowa.