Stwórz swój film! Zajęcia z realizacji materiałów video

od 10 do 18 lat

Zajęcia filmowe dla dzieci i młodzieży

Każdy aspirujący filmowiec, jak i vloger, stale poszukują nowych technik i możliwości realizacji swoich wizji. W pewnym momencie okazuje się, że teoretyczna wiedza zawarta w wielu publikacjach przestaje wystarczać. Pojawia się wtedy naturalna potrzeba poszukiwania praktycznych rozwiązań, które można skonsultować z doświadczonymi filmowcami.

Warsztaty filmowe dla młodzieży to właśnie szansa na prawdziwie praktyczne zajęcia z operowania językiem filmu. Młodzi filmowcy, korzystając z profesjonalnych narzędzi, posiądą wiedzę, która będzie miała bezpośrednie przełożenie na jakość realizowanych filmów. Ten rodzaj warsztatów to przypomnienie podstawowych elementów tworzących film i szczególny nacisk na utrwalenie potrzebnych umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowym scenariuszem tego typu zajęć:

Warsztaty Video przeznaczone są dla osób zainteresowanych tworzeniem krótkich form audiowizualnych – zarówno komercyjnych, jak i niekomercyjnych, takich jak teledysk, videoart, promovid, wideozapowiedź, wideorelacja, klip modowy czy reportaż z eventu.

W czasie trwania zajęć, każdy uczestnik weźmie udział w części projekcyjnej, czyli serii pokazów filmowych, oraz części praktycznej, podczas której kręcone i montowane będą różne formy audiowizualne. Oba bloki wzbogacone są elementami teorii, w formie wykładów i dyskusji.

Część praktyczna pozwoli uczestnikom spróbować swoich sił w całym procesie powstawania krótkiej formy audiowizualnej: od pomysłu, scenariusza i storyboardów, poprzez ustawianie oświetlenia i rejestrację materiału (za pomocą lustrzanek cyfrowych, kamer oraz telefonu), aż po montaż, obejmujący między innymi naukę obsługi programu darmowego do edycji. W ramach zajęć uczestnicy warsztatów nakręcą teledysk oraz edit sportowy.

Program jest zbudowany tak, by absolwent Warsztatów Video potrafił od początku do końca samodzielnie stworzyć formę video, miał solidne podstawy teoretyczne dotyczące tej dziedziny oraz był obeznany w tym, co ważnego dzieje się teraz i działo się wcześniej w branży.

Warsztaty będą miały formę spotkań cyklicznych w czasie roku szkolnego 2021/2022 i odbywać się będą w siedzibie MDK w Wołominie raz w tygodniu po 60 min.

Serdecznie zapraszamy

środa

godz. 18.00 – 19.00
cena: 50 zł / m-c

O instruktorze:
Jacek Góral

Skip to content

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco