„Na styku” wystawa fotografii

27 marca w Galerii Oranżeria Miejskiego Domu Kultury w Wołominie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Na styku…”.


Piotr Gamdzyk zajmuje się fotografią od ponad 10 lat, ma doświadczenie w fotografii portretowej, teatralnej, biznesowej, produktowej, prasowej, modowej.
Jest absolwentem dziennikarstwa na UW (specjalizacja: fotografia prasowa). Laureat najważniejszych konkursów fotograficznych.

„Na styku” – czyli gdzie? Dokładnie pomiędzy, w miejscu, gdzie już się kończy, a jeszcze nie zaczyna. Takim, które rzadko możemy nazwać.

W fotografii teatralnej, tak jak w teatrze, nie wszystko da się zdefiniować. Czerń okalająca postacie na zdjęciach sprawia, że często trudno znaleźć punkt odniesienia i rozpoznać sytuację. Tu wszystko jest „na styku” – wyobraźni i rzeczywistości, snu i jawy. I na styku gatunków. Nie jest to przecież reportaż, bo sytuacja jest wykreowana i przynajmniej częściowo powtarzalna. Nie jest to fotografia kreacyjna, bo fotograf nie jest autorem tego, co uwiecznia na zdjęciach. Może więc dokumentalna – ale czy fotografowana sytuacja jest prawdziwa?

21 zaprezentowanych zdjęć, to tylko mała część tego, co udało się zarejestrować podczas dziewięcioletniej współpracy ze szczecińską Operą na Zamku. Fotografie zostały wykonane podczas prób generalnych i premier. Przedstawiają to, co działo się na scenie, za kulisami oraz pomiędzy – na ich styku.


Skip to content