spotkanie autorskie / koncert | Dr Andrzej Rozbicki

30 czerwca 2022 roku o godzinie 19:00

Dr Andrzej Rozbicki jest gorącym orędownikiem i popularyzatorem polskiej muzyki w Kanadzie i USA.

Absolwent dwóch wydziałów Akademii Muzycznej w Warszawie. Dyrygenturę symfoniczną studiował w Holandii oraz w USA. Dyrygent wielu orkiestr i chórów, wykładowca, wybitny pedagog, wizjoner, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, organizator rozlicznych wydarzeń muzycznych, założyciel Celebrity Symphony Orchestra w Toronto, Doktor Sztuki Muzycznej, Laureat wielu nagród, wyróżnień i odznaczeń m.in. Medal Zasłużony dla Kultury Polskiej Gloria Artis i Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta.

Dr. Andrzej Rozbicki – karierę muzyczną zaczynał w Wołominie: był nauczycielem muzyki w Szkole Podstawowej nr 5 oraz w ciągu 7 lat pracy doprowadził Reprezentacyjną Orkiestrę Huty Szkła do zdobycia II i III miejsca na Światowym Konkursie Muzycznym w Holandii w 1981 roku.

Jak dalej potoczyła się ta historia, dowiecie się już 30 czerwca.

Zapraszamy!

Album „Andrzej Rozbicki Maestro z Toronto”

Ta świetna, napisana ze swadą i poczuciem humoru autobiografia niezwykle interesującego człowieka jest także swoistym kalejdoskopem wielkich nazwisk z pierwszych stron gazet, gwiazd scen operowych, operetkowych i rozrywkowych, geniuszy, wizjonerów, samorodnych talentów, artystów wielkiego formatu z delikatną nutką szaleństwa.

Na ponad 250 stronach znajdziecie Państwo najnowszą historię Polonii, mnóstwo anegdot, ponad 800 zdjęć, wspomnień, momentów wzniosłych, patriotycznych, chwytających za serce każdego emigranta; znajomych twarzy – tych sławnych, znanych ale i tych z „własnego podwórka”, pokazaną z perspektywy kultury. Dla Andrzeja Rozbickiego po pierwsze nie ma rzeczy niemożliwych, a po drugie – jeśli coś robi, to robi to całym sercem, na sto procent, ładując w każdy projekt całą swoją energię i talent. Info.: www.rozbicki.com

Skip to content

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco