Festiwal szkła | symfonia fabryki ursus

28 sierpnia 2022 roku

Pierwsza odsłona Festiwalu Szkła za nami.

W niedzielę 28 sierpnia wieczorem na terenie Huty Szkła odbyła się projekcja poruszającego filmu pt. „Symfonia Fabryki Ursus”. Dlaczego akurat Fabryki Ursus i dlaczego w Wołominie? Odpowiedź jest prosta: zarówno Ursus jak i Huta Szkła w minionych czasach były zakładami żywicielami w swoich regionach. Często ich personel spędzał w nich całe swoje zawodowe życie. Po likwidacji czuli się jakby osieroceni i bardzo przeżyli rozbiórkę swoich miejsc pracy.

Nasz projekt skupia się wokół wspomnień byłych pracowników i przewiduje rejestrację wywiadów z nimi w formie audio.

Po projekcji odbyło się spotkanie z twórcami filmu, którzy opowiedzieli o pomyśle i procesie powstawania filmu.

Obserwujcie naszą stronę – wkrótce kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Szkła.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022.