FESTIWAL WĘGIERSKICH SMAKÓW

13 sierpnia 2022 roku

Nasz festiwal rozpoczęliśmy prelekcją dotyczącą historii polsko-węgierskiej w wykonaniu Pana Akosa Engelmayera byłego ambasadora Węgier w Polsce. Ogromnie dziękujemy Wam za tak liczną obecność podczas tej rozmowy.

Podczas całego festiwalu nad parkiem przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich unosił się zapach przepysznego węgierskiego gulaszu, który wykonał własnoręcznie sam Mateusz Krojenka finalista programu MasterChef. Aż 500 osób miało okazję spróbować tego autorskiego przysmaku!

Wszystkie chętne dzieci miały natomiast okazję pouczyć się węgierskich słówek podczas zajęć z Panią Alexandra Bata-Bocian. A muzycznym zwieńczeniem naszego wydarzenia był fantastyczny koncert w wykonaniu utalentowanego zespołu Królestwo Beskidu.

Dziękujemy ogromnie za pomoc przy organizacji dla Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich | Wołomin | Instytut Liszta Warszawa – Liszt Intézet Varsó oraz Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka kurier.plus.