Majsterkowanie z Szymonem

W dzisiejszych czasach dzieci potrafią od najmłodszych lat bez problemu obsługiwać urządzenia elektroniczne. A czy potrafią wbić gwóźdź w deskę?

Skonstruować samodzielnie ramkę na zdjęcia? Może chcą się nauczyć samodzielnego tworzenia małych drewnianych konstrukcji?! Z pozoru proste drewniane konstrukcje dają dzieciom ogromną satysfakcję.


W trakcje zajęć z Majsterkowania z Szymonem przybliżymy podstawy stolarstwa – nauczymy jak obsługiwać podstawowe narzędzia jak młotek, piła czy wkrętarka. Pokażemy jak samodzielnie skonstruować karmnik dla ptaków, statek, samochodzik, samolot albo kolejkę i tory! Zbudujemy też stołeczek, półkę, wieszak… A może peryskop bądź katapultę?! Jak widać możliwości mamy nieograniczone – wszystko możemy zbudować sami z drewna! W trakcie zajęć nauczymy dzieci bezpiecznego posługiwania się narzędziami, jak samodzielnie zaprojektować konstrukcje – jak zmierzyć i przygotować elementy (więc przemycamy tu trochę geometrii, podstaw konstrukcji).

Praca z drewnem wymaga tez skrupulatności, uważności i dokładności. W trakcie zajęć uczestnicy samodzielnie docinają, szlifują, dopasowują, kleją, skręcają, ozdabiają swoje prace – a na koniec zajęć każdy z uczestników wychodzi z samodzielnie skonstruowanymi zabawkami. Zajęcia z Majsterkowania mają za zadanie rozbudzać wyobraźnię, rozwijać zdolności manualne, umiejętność tworzenia precyzyjnych modeli. Podczas zajęć stawiamy na dużą samodzielność uczestników, tak by wykonane prace były w pełni ich dziełem.

O instruktorze – Szymon Blejsz – zawodowo zajmuje się ogrodnictwem i stolarstwem. Swoje doświadczenie i wiedzę zdobywaną przez lata pracy chce przekazać najmłodszym w bardzo przystępny sposób – pokazując, że takie zajęcia mogą być przede wszystkim świetną zabawą. Oprócz tego, Szymon prowadził tez w przeszłości zajęcia edukacyjne ze zwierzętami dla dzieci w wieku przedszkolnym, jest harcerzem, instruktorem sportowym. Praca z dziećmi sprawia mu dużą satysfakcję, zajęcia są okazją do spotkań, dobrej zabawy i wspólnego tworzenia.

Wtorek

16.00-18.00 (wiek 7-10 lat)
18.05-20.05 (wiek 11-16 lat)

Cena 200 zł (przy 4 zajęciach w m-cu)

 

Skip to content