Wystawa | KRUCHE, TWARDE, PŁYNNE

25 września 2022 roku

w Galerii Oranżerii w Miejskim Domu Kultury w Wołominie miało miejsce otwarcie unikatowej i bardzo nowoczesnej wystawy w ramach

🔷 Festiwalu Szkła 🔷

Wystawa pt.:

KRUCHE,

TWARDE,

PŁYNNE

przedstawia prace HENRYKA ALBINA TOMASZEWSKIEGO oraz prace z Kolekcji II Galerii Arsenał w Białymstoku:

VEACHESLAVA DRUTY, ZBIGNIEWA ROGALSKIEGO, MONIKI SOSNOWSKIEJ

Kuratorem tej niezwykłej wystawy jest Pani Monika Szewczyk, dyrektor Galerii Arsenał w Białymstoku. To właśnie Pani Monika Szewczyk podczas wernisażu opowiadała nam o tym, że pretekstem do powstania tej niewielkiej prezentacji jest pytanie, na ile powstałe w latach 60. i 70. prace Henryka Tomaszewskiego rezonują ze sztuką najnowszą.

Henryk Albin Tomaszewski był charyzmatyczną postacią wśród projektantów polskiego szkła artystycznego. Ten niepowtarzalny rzeźbiarz specjalizujący się w szkle artystycznym był związany z naszym Wołominem. Tworzył swoje szklane dzieła w między innymi działającej do dnia dzisiejszego wołomińskiej hucie szkła – (zakład „B”).

Więcej informacji na temat prac znajdziecie w naszej Galerii oraz bezpośrednio na naszej stronie.

Serdeczne podziękowania przesyłamy wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt.

W szczególności dziękujemy Pani Monice Szewczyk oraz Pani Annie Łazar, dzięki którym ta wystawa mogła odbyć się w naszym mieście.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022.

Zaprezentowane prace możecie podziwiać w Wołominie do 23 października 2022.

Zapraszamy!

Skip to content

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco