Wystawa malarska „Jesteśmy”

Już 28 października o godzinie 19.00 odbędzie się otwarcie wystawy malarskiej pt.: „Jesteśmy”

Oksana Chernachuk, urodziła się w Równem (Ukraina). Studiowała na Uniwersytecie Panstwowym sztuki na kierunku ceramika artystyczna. W Ukrainie zajmowała się artystycznym malowaniem ścian i rysowaniem obrazów na zamówienie. Ulubioną techniką w sztuce jest akwarela. Do Wołomina trafiła po wybuchu wojny na Ukrainie, w marcu.

Jak sama mówi: „Wszystkie obrazy prezentowane na wystawie zostały namalowane już w Polsce. Sztuka widzenia czegoś pięknego w codziennym życiu daje nam możliwość tworzenia w tak trudnych okolicznościach.
Swoimi pracami pokazujemy życie takim, jakie jest, mówimy o niemożności bycia teraz w domu, dlatego tak ważne jest, aby znaleźć coś znajomego w miejscach, w których teraz żyjemy, przyrodzie, kwiatach, całym świecie.
Wystawa „Jesteśmy” to podziękowanie dla ludzi, którzy nam pomogli i na zawsze pozostaną częścią naszego życia. Rysowanie to dla nas terapia, która daje nam siłę do życia.

Olga Chutoryańska, urodziła się i mieszkała całe życie w Równem (Ukraina). Studiowała ceramikę artystyczną na Państwowym Humanitarnym Uniwersytecie w Równem, a następnie na Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych. Artystka maluje w różnych technikach: olej, gwasz, akryl, materiały graficzne, pastele suche i olejne. Do 24.02 pracowała nad obrazami kościelnymi.
Do Polski przyjechałа pod koniec marca i wszystkie prace na wystawie powstały tutaj, w Wołominie.

„Zniszczenie znanego nam świata i nagła przeprowadzka zrodziły pytanie o tożsamość: kim jesteśmy, gdy jesteśmy z dala od naszych domów, otoczenia i wszystkiego, co znajome i codzienne, co tworzyło nasz świat na Ukrainie? Co pozostaje w nas niezmienne, a co nagle gdzieś znika?”

Serdecznie zapraszamy do Galerii Oranżeria Miejskiego Domu Kultury!

Skip to content