Festiwal Teatralny Blackout | zakwalifikowane teatry

26-27 listopada 2022 roku

28 października minął termin zgłoszeń do 5. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Blackout”. Zgłoszonych zostało 31 spektakli z całej Polski, od Wołomina i Warszawy aż po Kraków, Wrocław, Lublin, Radom, Ostródę, Olsztyn, Kraśnik, Stalową Wolę, Tychy, Sopot, Wejherowo i wiele innych miejscowości. Komisja kwalifikacyjna po obejrzeniu niemal 30 godzin nagrań wybrała 10 przedstawień, które zobaczymy na scenie MDK w Wołominie 26 i 27 listopada. Będą to:

1.      Teatr W Spódnicy (Lublin) – „Kiedy wyjdziesz za mąż”

2.      Teatr Parabuch (Warszawa) – „Staromodna komedia”

3.      Teatr AD REM (Warszawa) – „Pijcie ocet!”

4.      Teatr Bez Didaskaliów (Lublin) – „Ja – kilkunastoletnia?”

5.      Teatr Ab Intra (Kraków) – „Preludium: ocalić się od zaćmienia”

6.      Teatr Nie z Tej Kulisy (Jabłonna) – „Kantata na cztery skrzydła”

7.      Amatorska Grupa Teatralna (Skarżysko -Kamienna) – „Człowiek ja > człowiek nikt”

8.      Zespół teatralny Zygzak (Wołomin) – „Nigdziebyt”

9.      Teatr The M.A.S.K. (Bielsk Podlaski) – „Jak ty nic nie rozumiesz”

10.     Teatr w Centrum (Wrocław) – „Law, law, law. Sztuka o mało co teatralna”.

Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym zespołom, a miłośnikom teatru obiecujemy wspaniały artystyczny maraton. Szczegóły wkrótce.