Nabór do Chóru Miejskiego Cantus Cordis

9 stycznia 2023 roku, godzina 19:00

Nowy Rok stawia przed nami nowe wyzwania i otwiera nowe możliwości. Ogłaszamy zatem wielką reorganizację w Chórze Miejskim Cantus Cordis. Nowe otwarcie! 


Od nowego roku opiekę nad naszym chórem, przejmie Pani Dyrygent Sylwia Krzywda-Motyczyńska. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Artura Malawskiego w Przemyślu, w klasie skrzypiec oraz Akademii Muzycznej im Fryderyka Chopina w Warszawie. Studia ukończyła w 2005 roku, uzyskując tytuł magistra sztuki w specjalności dyrygentura chóralna. Podczas studiów dyrygenckich kształciła swój głos pod okiem wybitnych pedagogów oraz solistów Opery Narodowej. Ukończyła także Podyplomowe Studia Emisji Głosu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz przy Narodowym Centrum Kultury w Warszawie, które to studia  ukończyła z wyróżnieniem. Jest również pomysłodawcą, założycielem, kierownikiem artystycznym i dyrygentem Chóru Komendy Stołecznej Policji (2005 do chwili obecnej). Jednocześnie w latach 2007-2022 była dyrygentem Chóru „Sentito” z Wołomina.
Współpracuje także jako solistka z zespołami orkiestrowymi a także prowadzi warsztaty wokalne z chórami na terenie całego kraju. Przez 17 lat pracy jako chórmistrz z prowadzonymi przez siebie chórami zdobyła szereg wyróżnień i nagród, między innymi: II miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Katolickich  Ceacilianum, I Nagroda na Festiwalu Kolędowe Serce Mazowsza, Grand Prix w Eliminacjach Mazowieckich do Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie oraz wyróżnienie zdobyte w konkursie właściwym, I nagroda na XX Łódzkim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis, Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej w Otwocku Sacrosong 2018, Złoty Dyplom na Ogólnopolskim Festiwalu Cantat viWat 2018, Złoty Dyplom i Zwyciestwo w swojej kategorii na 4. Cantates Lublinensis 2019, złote pasmo na I Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej Musica Patriae w Poznaniu 2022. Wspólnie z zespołem Komendy Stołecznej Policji nagrała dwie płyty oraz ścieżkę dźwiękową do spektaklu „Służba”.   W 2018 roku  wzięła udział w projekcie międzynarodowym Artistic Directors Development – Upskilling Project for Choral Educators, w którym to  pracowała z chórami z Francji i Anglii.
Ponadto od września 2010 roku rozpoczęła pracę jako pedagog i chórmistrz w Prywatnej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie, a w latach 2014-2017 prowadziła tam klasę śpiewu solowego. Jest laureatką nagrody za wyróżniające się wykonanie arii operetkowych w ramach konkursu i kursu wokalnego Letniej Akademii Śpiewu Gdańsk/Sopot 2012, a także pomysłodawcą i współzałożycielką „Małej Operetki”.
W roku 2016 objęła stanowisko Kierownika Muzycznego Koncertu połączonych Chórów i Orkiestr powiatu wołomińskiego, z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski, „Piękna Nasza Polska Cała”, który odbył się w Pałacu w Chrzęsnem, a w którym udział wzięło ponad 200 wykonawców z powiatu.
W 2017 r. jako kierownik artystyczny rozpoczęła przygotowania do koncertu połączonych chórów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, który odbył się w październiku  2018 r. w Zielonce.

Drodzy nasi Przyjaciele, jeżeli macie więcej niż 18 lat, chcecie rozwijać swoje zdolności muzyczne, talent wokalny, jeżeli nie boicie się pracy, jeżeli potraficie pracować w grupie, zapraszamy, przyjdźcie do nas. Ogłaszamy pierwszy w historii nabór do chóru miejskiego! ! !

Pierwsze spotkanie: 9 stycznia, 2023 w Miejskim Domu Kultury w Wołominie, godzina 19.00, w sali chóru.

ZAPRASZAMY !

Skip to content

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco