NIEPOKÓJ UWIĘZIONY | Wystawa grafik Mariusza Stelągowskiego

NIEPOKÓJ UWIĘZIONY to tytuł wystawy grafiki mieszkańca Kobyłki – Mariusza Stelągowskiego, której wernisaż odbędzie się 20 stycznia 2023 roku o godzinie 19:00 w Galerii Oranżeria MDK Wołomin.

Głównym tematem twórczości Stelągowskiego jest człowiek, jego cierpienie, odrzucenie, samotność, ale też wiele innych emocji, które towarzyszą nam wszystkim. I choć jego prace często przerażają wzbudzając niepokój wśród odbiorców to w ich opinii zmuszają też do zatrzymania się i refleksji nad tym co było, jest i będzie.

Wiele osób doszukuje się w jego twórczości wpływów Zdzisława Beksińskiego, choć jak sam przyznaje z jego twórczością zetknął się dość późno i początkowo daleki był od fascynacji czy choćby zainteresowania się jego malarstwem. I choć obecnie Beksiński pełni ważne miejsce w życiu Stelągowskiego, to większych wpływów na swoją twórczość osobiście doszukiwałby się w pracach amerykańskiego twórcy okładek Travisa Smitha.

Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających w dniach 20 stycznia – 9 lutego 2023.

WSTĘP WOLNY.

www.facebook.com/blutvision