Festiwal piosenki XX-lecia międzywojennego im. Wiery Gran

23 kwietnia 2023 roku

Było pięknie i nostalgicznie.

W części konkursowej usłyszeliśmy cudowne interpretacje piosenek z międzywojnia a także wiązankę przebojów w wykonaniu pedagogów i uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wołominie.

Podczas oczekiwania na werdykt Jury w składzie Monika Ambroziak i Agnieszka Maślanka, publiczność oraz uczestnicy mogli wziąć udział w lekcji tańca pod czujnym okiem instruktora Bartka Domańskiego.

Nagrody za zajęcie pierwszych miejsc ufundowała Burmistrz Wołomina Pani Elżbieta Radwan, która objęła patronatem nasz festiwal. W imieniu Pani Burmistrz nagrody wręczała Sekretarz Gminy Wołomin Pani Małgorzata Izdebska.

👉 A oto lista laureatów:

🏆 Kategoria 10-15 lat

I nagroda – Karolina Polak z Jasła

II nagroda – Julia Kur z Kobyłki

III nagroda – Helena Zagajewska z Zagościńca

🏆️ Kategoria 16+

I nagroda – Maciej Klociński z Żyrardowa

II nagroda – Joanna Polkowska z Kobyłki

III nagroda – Wiktoria Banaszek z Warszawy

Nasz festiwal swoją obecnością zaszczycili wyjątkowi goście:

▪️ Pan Tadeusz Samborski – wieloletni poseł na Sejm RP, były wicemarszałek woj. dolnośląskiego ds. kultury

▪️ Pani Beata Zaborek, reprezentująca Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

▪️ Ewa Pytka – reżyserka filmowa

▪️ Aurelia Sobczak – wołominianka, aktorka i reżyserka, która jakiś czas temu poznała nas z naszą gwiazdą wieczoru

W części finałowej, tuż po godzinie 19:00 mieliśmy okazję obejrzeć monodram muzyczny pt. „Wiera” w wykonaniu Agnieszki Babicz, opowiadający tragiczną historię tej wyjątkowej artystki, naszej krajanki.

Wielkie podziękowania składamy Katarzynie Krakowiak, Joannie Makarczyk i Monice Walewskiej z Teatru Tym RAZEM za nieocenioną pomoc i zaangażowanie.

Do zobaczenia za rok!