DNI WOŁOMINA

16-17 czerwca 2023 roku

Zapraszamy Was do obejrzenia fotogalerii z obchodów miasta.

⭐️ Gwiazdą sobotniego wieczoru była Lanberry, która cały swój koncert wypełniła niesamowitą energią. Podczas tego występu dwukrotnie na scenie artystkę wspierała Bovska. Panie wykonały swój wspólny singiel pt. „Stare piosenki”. Rockowy pazur z jakim zaśpiewały ten numer to najlepszy dowód na to, że rock nadal żyje i do tego ma piękne oblicze.

🎤 Występ Lanberry poprzedził koncert naszej wołomińskiej artystki Natalii Kaczorowskiej, która występuje pod pseudonimem NAYA.

Poza autorskim repertuarem, usłyszeliśmy m.in. utwór Tiny Turner pt. „Simply the best”. Nie zabrakło fanów Natalii, którzy bardzo ją wspierali. A ona sama udowodniła, że duża scena to jej żywioł.

🎭 Dla dzieci wystąpił Teatr Baj z koncertem pt. „Wędrówka”. Wspólne śpiewanie i granie na żywo poprzeplatane z fabułą, zaczarowało młodą widownię.

Dodatkowo wystąpiły sekcje MDK Wołomin oraz odbywały się animacje, warsztaty i zabawy w strefie dziecięcej.

W piątkowe popołudnie i wieczór mogliśmy obejrzeć pokazy dzieci w strojach ludowych z Przedszkola Pyzy Wędrowniczki w Wołominie oraz koncerty Bombelków i Czarka Kuczyńskiego z zespołem Brylanty & Bażanty. Potańcówkę poprowadził Bartek Domański.

DNI WOŁOMINA to nie tylko rozrywka. To też znakomity czas aby porozmawiać o sprawach ważnych. Dlatego stałym już punktem jest konferencja na leżakach, która porusza tematy nierozerwalnie związane z miastem i gminą Wołomin. Dotychczas odbyło się już kilka takich spotkań z udziałem mieszkańców a każde z nich dotyczyło innego zagadnienia. W związku z tym gościliśmy prelegentów reprezentujących różne dziedziny. Tematem tegorocznej konferencji był „Wołomin ze sportowym klimatem”. Temat jest niezwykle aktualny, ponieważ w tym roku obchodzimy Jubileusz 100-lecia Klubu Sportowego „Huragan” Wołomin. Ale nie tylko o tym klubie rozmawialiśmy.

W dyskusji udział wzięli:

▪️ Pani Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina

▪️ Zastępca Burmistrz Wołomina Pan Łukasz Marek

▪️ Pan Wojciech Plichta, radny rady miejskiej w Wołominie oraz reprezentant Piłkarskiego Wołomińskiego Klubu Sportowego Huragan Wołomin

▪️ Pan Robert Mućka Prezes Fundacji SPEED sport i Uczniowskiego Klubu Sportowego „Huragan”

▪️ Pan Stefan Makowski, Prezes oraz trener Stowarzyszenia Szermierka Wołomin

Organizatorami Dni Wołomina 2023 byli:

▪️Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina

▪️ Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski

▪️Miejski Dom Kultury w Wołominie

▪️Fundacja Daj Mi Skrzydła, która zorganizowała przepyszny Festiwal Piwa i Dobrego Jadła oraz Festiwal Holi

Do zobaczenia w 2024 roku.

Skip to content

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco