DZIEŃ DZIECKA 2023

3 czerwca 2023 roku

W wołomińskim Parku im. Bohdana Wodiczki przy ulicy Moniuszki, obchodziliśmy wyjątkowe święto DZIEŃ DZIECKA, gdzie wraz z Burmistrz Wołomina Elżbietą Radwan spotkaliśmy się z Wami w radosnej atmosferze aby przyjąć dawkę zabawy, śmiechu i radości. Przyjechał do nas wspaniały Gość – Jasiek Mela, który opowiedział nam we własnej osobie, o swoim życiu pełnym przygód. Mimo bardzo młodego wieku nie poddał się wielkim przeciwnościom losu i przekazuje innym, aby nie tracili nadziei i woli walki o swoją pełnię życia. Fundacja Marka Kamińskiego, z którą współpracuje Janek przeprowadziła dla nas warsztaty profilaktyczne z młodzieżą. Każdy miał szansę na rozmowę i pamiątkowe zdjęcie.

Podczas wspólnego świętowania, wzięliśmy również udział w warsztatach naukowych „Pokazy bez skazy” – „Mgliste pojęcie o parze”, które przyciągnęły pod scenę sporą grupkę żądnych wiedzy i ciekawych świata dzieciaków i dorosłych. Suchy lód, ciekły azot i inne substancje poszły w ruch i sprawiły że nie możemy się doczekać kolejnego występu! To były świetne zajęcia dla dzieci, łączące zabawę z nauką fizyki i chemii. Z pomocą eksperymentów i doświadczeń budowaliśmy lepsze zrozumienie otaczającego nas świata, rozbudzając przy tym naszą naturalną ludzką ciekawość .
Odwiedzili nas także goście z innego świata – postacie z Gwiezdnych Wojen z okazji 20-lecia istnienia Polish Garrison 501st Legion oraz Rebel Legion Eagle Base z gościnnym udziałem droida R2D2.  Szturmowcy, Wojownicy Jedi, Rebelianci a nawet Droid R2D2. Można było z nimi porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie lub wziąć udział w konkursach z nagrodami. Była to wspaniała gratka dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen zarówno tych młodych jak i tych starszych.


Mięliśmy również fantastyczną okazję by obejrzeć plenerowe przedstawienie „Pinokio”, w wykonaniu Teatru Baj. Artyści są grupą wędrownych w pełnym tego słowa znaczeniu Bajowych aktorów, która dotrze wszędzie aby opowiedzieć historię uroczego Pinokia. Było hucznie, teatralnie, muzycznie i radośnie. Nie zabrakło również wykładów profilaktycznych, warsztatów terapeutycznych prowadzonych przez OPS Wołomin, stoisk tematycznych, konkursów, występów sekcji MDK, malowania buziek i plecionych warkoczyków. Było pysznie dzięki jedzonku z food trucków, popcornu, słodkich lodów i waty cukrowej.
Gwiazdą tego wyjątkowego wieczoru była uwielbiana Sara James, gwiazda sceny muzycznej, polska piosenkarka i kompozytorka popowa, zwyciężczyni czwartej edycji programu „The Voice Kids 4”. Sara z sercem podchodzi nie tylko do śpiewania ale i do swoich fanów, którzy mieli szansę otrzymać jej autograf oraz zrobić wspólne zdjęcie. To był cudowny występ!


Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wołomin w ramach „Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na rok 2023”


Dziękujemy za współpracę i za wspólnie spędzony czas!

Skip to content