ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO WUTW

23 czerwca 2023 roku

W miniony czwartek, 15 czerwca w wołomińskim kinie „Kultura” pod patronatem Burmistrz Wołomina , odbyło się uroczyste zakończenie Roku Akademickiego Wołomińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wydarzenie to spotkało się z wielkim zainteresowaniem, na które tłumnie przybyli zarówno zaproszeni goście jak i słuchacze WUTW. Wszystkich przybyłych na to wydarzenie, serdecznie powitał Bartłomiej Domański, pracownik Miejskiego Domu Kultury, który poprowadził to wyjątkowe spotkanie. Zgromadzeni uczestnicy wysłuchali przemówień zaproszonych gości oraz mieli przyjemność wzięcia udziału w koncercie artystycznym, zatytułowanym „Powróćmy jak za dawnych lat”.

Ten fantastyczny koncert prowadziła Aurelia Sobczak, aktorka, scenarzystka i reżyserka, która z wrodzoną sobie umiejętnością dawkowała publiczności uśmiech i wzruszenie. Zabrała wszystkich w muzyczną podróż w czasie i przestrzeni, wprost do niezwykłej krainy XX-lecia międzywojennego. Do czasu, w którym nasi przodkowie – babcie, dziadkowie, prababcie i pradziadkowie byli piękni i młodzi, upojeni euforią wolności oraz entuzjazmem odzyskania po 123 latrach niepodległości. Do czasu, w którym przeżywali dobrze znane nam emocje … A tym przedstawionym na scenie emocjom, towarzyszyły piosenki!

Artyści przepięknie wyśpiewali klimat tamtych czasów. Ubrani w piękne kostiumy, zaprezentowali niezapomniane przedwojenne szlagiery z kabaretów i dawnych, czarno-białych filmów.

Skip to content