Gimnastyka powietrzna

Od 7 lat

EDIT

⚠️ Z powodu starej konstrukcji budynku niestety nie ma możliwości montażu do stropu haków, umożliwiających prowadzenie zajęć GIMNASTYKI POWIETRZNEJ. Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników tej sekcji, jej działalność zostaje anulowana.
Przykro nam przekazywać takie informacje ale profesjonalna firma, zajmująca się takimi montażami jednoznacznie wyraziła swoją opinię, do której musimy się dostosować.

Akrobatyka powietrzna, nazywana też tańcem w powietrzu lub aerial dance,

zyskuje coraz większą popularność, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Sport ten wywodzi się z tradycji cyrkowej. Aerial dance polega na wykonywaniu akrobacji na różnego rodzaju sprzętach i rekwizytach zawieszonych nad ziemią. Zagłębiając się w temat gimnastyki powietrznej pojawia się wiele pytań. Wśród nich są się takie jak “Dla kogo dedykowana jest akrobatyka powietrzna?” lub “Czy nadaję się do ćwiczenia tańca w powietrzu?”. Śpieszymy z odpowiedzią: akrobatyka powietrzna, zwłaszcza w formie rekreacyjnej, jest sportem dla każdego. Nie ma wyraźnych uwarunkowań, których wymaga ta dziedzina sportu. Znajduje on zwolenników wśród osób w każdym wieku.
Zajęcia dla dorosłych zazwyczaj przyjmują formę treningów nastawionych na zwiększenie mobilności, siły oraz naukę nowych figur. Dzięki stale zwiększającemu się poziomowi trudności i kolejnym wyzwaniom nie sposób tu mówić o nudzie czy rutynie. Dorośli trenujący akrobatykę powietrzną zazwyczaj szybko zauważają efekty polegające na wzmocnieniu mięśni, wysmukleniu sylwetki oraz zwiększeniu mobilności. Treningi aerial dance często dopełniane są stretchingiem, co sprawia, że korzyści z ćwiczeń są jeszcze większe. Taniec w powietrzu dla dzieci ma zazwyczaj trochę inną charakterystykę. Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym najczęściej przeprowadzane są w formie zabawy połączonej z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi. Rekwizyt do akrobatyki jest w tym przypadku wykorzystywany jako urozmaicenie ćwiczeń. W starszych grupach dochodzą też ćwiczenia stricte akrobatyczne czyli wykonywanie różnych figur w powietrzu. Dzieci szczególnie cenią zajęcia aerial dance z uwagi na dużą różnorodność oraz możliwość pobujania się w powietrzu. Można śmiało stwierdzić, że akrobatyka powietrzna stanowi aktualnie ekwiwalent zabaw na trzepaku.

Gr I: poniedziałek godz. 16.16.55 i piątek godz. 17.30-18.25 wiek 7-10 lat
Gr II poniedziałek godz. 17.00-17.55 i piątek godz. 18.30-19.25 wiek 11-15 lat
Gr III piątek godz. 16.30-17.30 wiek 7-10 lat
Gr IV piątek godz. 19.30-20.25 wiek 16+

Cena:
230 zł (2xtyg) – Gr I i gr II
170 zł (1xtyg) – gr III, IV
Obowiązują stałe kwoty niezależnie od liczby zajęć w danym miesiącu (wyjątek: ferie zimowe)

Skip to content

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco