Wystawa pokonkursowa „Węzełek”

Od 2 lutego w Galerii Oranżeria Miejskiego Domu Kultury w Wołominie zaprezentowana zostanie pokonkursowa wystawa makramy pt. „Węzełek”.

Makrama to stara, znana od starożytności, sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Obecnie przeżywa swój renesans i wiele osób zajmuje się jej tworzeniem, aby wzbogacić swoje otoczenie pięknymi ozdobami oraz zrealizować swoje potrzeby tworzenia.

I Ogólnopolski Konkurs Makramy „Węzełek” to w zamyśle pomysłodawcy i koordynatora, Sylwii Łaskowskiej, sposób na propagowanie tej techniki wśród dzieci i młodzieży.

To również alternatywa dla tradycyjnego sposobu spędzania wolnego czasu. Wieloletnie doświadczenie rękodzielnicze i pedagogiczne pokazuje, że ta technika wciąga i inspiruje jej twórców do dalszego rozwoju i poszukiwania własnej drogi twórczej.

Sześćdziesiąt osiem prac wykonanych przez dzieci i młodzież, i nadesłanych z całej Polski niech będzie dowodem na to, że mimo upływu wielu wieków od powstania pierwszych węzłów, to nadal fascynująca i wciągająca technika rękodzielnicza.

Zapraszamy do zwiedzania w godzinach pracy MDK.

Skip to content

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco