Wernisaż wystawy fotograficznej pt. „A w piersi mej młodej… siła, odwaga i piękno.”

Zapraszamy na wyjątkowy wernisaż wystawy fotograficznej pt. „A w piersi mej młodej… siła, odwaga i piękno.”, podsumowujący efekty projektu „Młode z rakiem”.

Młode z rakiem – historie kobiet, które w wieku 20-35 lat usłyszały diagnozę – rak piersi. Jest to autorski projekt Patrycji Lisieckiej, która sama usłyszała taką diagnozę mając 28 lat.

„Młode z rakiem” to przełomowa inicjatywa, która zmienia sposób postrzegania raka piersi. Pokazuje, że ta choroba nie dotyczy wyłącznie naszych mam, babć, czy cioć, tylko zdarza się również u młodych kobiet. Ta piękna, ale prowokująca do myślenia i wymagająca wystawa oddaje rzeczywistość życia z diagnozą raka piersi. Odzwierciedla traumę i odwagę młodych osób, które przeszły przez cały proces leczenia.

Wszystkie osoby usłyszały swoją diagnozę w wieku 20-35 lat. Ich historie pokazują, jak ogromne znaczenie w ich młodym życiu ma ta diagnoza. Całkowicie zaburza codzienność. Często okrada je z ich ciał, płodności, aktywności, czy przyszłości.

Jednak w tym wszystkim są również lekcje miłości, wdzięczności i docenienia życia. A to co najważniejsze to to, że „Młode z rakiem” to nie tylko ładne zdjęcia i ich historie. To projekt, który może uratować innym młodym osobom zdrowie, a nawet życie, bo wcześnie wykryta zmiana jest uleczalna, a rak – to żaden wyrok. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

Ta wystawa ilustruje, w jaki sposób sztuka może być wykorzystywana do edukacji i staje się pomostem do radzenia sobie z trudnymi tematami. Fotografie dostarczają artystycznego wglądu w naturę życia z diagnozą, zachęcając widza do zwrócenia się ku tym emocjom z większą empatią.
Mamy nadzieję, że te obrazy inspirują tak samo, jak również uczą o znaczeniu profilaktyki.

Tego dnia w CAW będzie z nami PSSE Wołomin, który poprowadzi wykład na temat profilaktyki raka piersi oraz zaprezentuje fantomy piersi, które będą pomocne przy nauce prawidłowego badania.

Wernisaż jest połączony z panelem dyskusyjnym, na którym uczestnicy i uczestniczki opowiedzą swoje historie.

1 marca 2024r. godzina 18:00
Centrum Aktywności – Stara Elektrownia Wołomin
-𝗪𝗦𝗧𝗘̨𝗣 𝗪𝗢𝗟𝗡𝗬-

Zabierz ze sobą swoich bliskich, by idea projektu szerzyła się jak najdalej i miała szansę dotrzeć do każdego, bez żadnego wyjątku!

Miejski Dom Kultury w Wołominie | Młode z Rakiem | Wołomin | Wołomin TV | Radio FAMA Wołomin 94,7 FM | PSSE Wołomin

#młodezrakiem#awpiersimejmłodej#wernisaż#paneldyskusujny#SiłaOdwagaIpiękno#StaraElektrownia#CAW#Wołomin

Skip to content