Ewa Ewart | Do ostatniej kropli

19 kwietnia 2024 roku, godzina 18:30

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Wołominie Marta Rajchert zaprasza na pokaz filmu wyróżnionego Grand Prix oraz nagrodą za najlepszy polski film na Green Film Festival pt. „Do ostatniej kropli” oraz spotkanie z twórczynią filmu Ewą Ewart i autorem zdjęć z drona Wiktorem Strumiłło.

Rzeki ucierpiały szczególnie i dziś należą do najbardziej zdegradowanych ekosystemów. Jedną z głównych przyczyn kryzysu wodnego są nieodpowiedzialne i nieprzemyślane działania człowieka. „Do ostatniej kropli” to najnowszy dokument znanej reżyserki i producentki Ewy Ewart, tworzony w koprodukcji z TVN24. Ujawnia globalne koszty i konsekwencje niszczenia przyrody „w imię postępu”. To historia o bezsilności i desperacji, ale też o determinacji i nadziei. Opowiada nie tylko o rzekach, ale także o ludziach, którzy starają się ratować rzeki oraz uświadamiać, dlaczego problem jest tak ważny. Poprzez ukazanie walki o czyste i zdrowe rzeki, dokument inspiruje i pokazuje, że my też możemy przyczynić się do rozwiązania tego kryzysu. (opis producenta)

Zapraszamy serdecznie 19 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:30 do Miejskiego Domu Kultury w Wołominie.
Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie MDK lub w serwisie Biletyna.pl

Otwarcie wystawy towarzyszącej pokazowi odbędzie się w Galerii Oranżeria w MDK Wołomin w dniu 19 kwietnia 2024 r. o godzinie 18:00.

Skip to content

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco