piękne i AKTYwne

8 marca 2024 roku, godzina 17:00

Z wielką przyjemnością zapraszamy na wernisaż prac niezwykle utalentowanej artystki Moniki Kupiec.

Wydarzenie w ramach obchodów Dnia Kobiet odbędzie się:

🗓️9 marca 2024 roku

⌚o godzinie 17:00

🏠w przestrzeni kulturalnej CAW – Starej Elektrowni przy ul. Daszyńskiego 3.

Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w świecie sztuki i podziwiać dzieła,
które łączą piękno z aktywnością twórczą.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki, aby dołączyli do nas w tym wyjątkowym dniu i wspólnie celebrowali talent oraz pasję Moniki.

𝗠𝗼𝗻𝗶𝗸𝗮 𝗞𝘂𝗽𝗶𝗲𝗰

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Pięknych w Warszawie, jest absolwentką ASP w Łodzi na Wydziale Projektowania Tkaniny i Ubioru. Od zawsze rysuje, maluje, projektuje. Od lat zawodowo zajmuje się projektowaniem ubioru i stylizacją, pisze artykuły o tematyce modowej i takowe ilustruje. Stylizuje sesje zdjęciowe, ma na swoim koncie liczne publikacje modowe, pokazy mody oraz sesje. Nieprzerwanie jednak tworzy wszelkie formy plastyczne, rzeźby i instalacje scenograficzne i pomniki. Najchętniej w technikach plastycznych, sięga po flamaster oraz suchą pastel, często także akryl oraz dłuto linorytnicze. Najchętniej uwiecznia piękno ludzkiego ciała i to ono ją pasjonuje najbardziej. Rozbiera ludzi na obrazach, ale ubiera na co dzień.

Wystawa obejmować będzie pracę autorki z różnych lat, począwszy od akademickich aktów po pracę z ostatnich lat. W skład wystawy wchodzą szkice postaci, akty, portrety, grafiki. Rysunki szkicowe wykonane techniką ołówka, długopisu, flamastra i gwaszu. Mieszane techniki w portretach i aktach, malarskie akty akrylem oraz pastelem suchym – gdzie ostatnia z technik jest ulubiona w ostatnim czasie.

Oczekujemy na Państwa z niecierpliwością, aby wspólnie celebrować sztukę i inspirację, jaką niesie ze sobą każde dzieło.

-𝗪𝗦𝗧𝗘̨𝗣 𝗪𝗢𝗟𝗡𝗬-

Do zobaczenia na wernisażu!

Skip to content

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco