Wernisaż wystawy Obca Ewy Jarmoszyńskiej

9 marca 2024 roku

W ostatnią sobotę w ramach wydarzeń związanych z Dniem Kobiet otworzyliśmy wystawę „Obca” autorstwa Ewy Jarmoszyńskiej.

Ekspozycja powstała z myślą o kobietach. To metafora doświadczeń i sytuacji, z którymi kobiety mierzą się na co dzień.

Ewa Jarmoszyńska, jak sama mówi, tworzy w technice „chlapanej” i jest to jej ulubiona forma twórcza. Technika polega na ekspresyjnym i dynamicznym wylewaniu farb na płótno.

Powstałe plamy tworzą opowieść o kobiecości i związanych z tym emocji. Jako kobiety szukamy swojego miejsca w świecie, pragniemy marzyć i spełniać te marzenia, pragniemy dążyć do wyznaczonych celów nie będąc ocenianym czy szufladkowanym…

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania! Wystawa dostępna będzie przez najbliższy miesiąc.