Teatr Huta

Teatr Huta swoją nazwą nawiązuje do ważnego elementu historii Wołomina. Jednym z największych zakładów produkcyjnych w naszym mieście była Huta Szkła. Nasz teatr powstał w 2018 roku i jego głównym zadaniem jest szerzenie wiedzy o teatrze i jego wyjątkowości. Od początku działalności TH (14.10.2018) staramy się, aby nasze produkcje były tworzone na najwyższym poziomie (kochamy musicale!). Dlatego nawiązaliśmy współpracę z doświadczonymi aktorami, dla których teatr to drugi dom. Warto tu wyróżnić Grażynę Wolszczak i Piotra Cyrwusa. Natomiast nasze aktorskie grono jest o wiele większe i skupia utalentowanych aktorów młodego pokolenia związanych na co dzień z teatrami muzycznymi. Za muzykę w sztukach TH odpowiada Krzysztof Brzeziński, który współtworzył ścieżkę do oscarowej „Idy”. 

Dla kogo gramy? Nasz repertuar jest kierowany do każdej grupy wiekowej, w naszych propozycjach są spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki temu możemy spędzić miły czas na świetnej sztuce zaledwie kilka kroków od domu. Oprócz spektakli wyprodukowanych przez nas, w ramach działalności Teatru Huta gramy sztuki gościnne, odwiedziła nas do tej pory między innymi Sonia Bohosiewicz, na naszej scenie zagrał także Teatr Kamienica. W 2019 roku spektakle Teatru Huta zostały wystawione 22 razy – nie tylko w Wołominie ale i w innych miastach (m.in. Kraków, Szczecin, Chełm, Lublin, Słupsk).

Dotychczasowe produkcje: 

Kandydat komediodramat / autorski Bladolandia musical dla dzieci / autorski Fabryka Prezentów musical dla dzieci / autorski Dziady arcydramat Adama Mickiewicza

 Teatr Huta

Spektakle:

Dziady część II, Upiór

Najważniejsze dzieło w historii polskiego teatru – „Dziady” Adama Mickiewicza w wykonaniu Teatru Huta uświadamia nam, że nasze czyny zawsze pociągają za sobą konsekwencje. „Dziady” w kanonie dzieł narodowych zajmują bardzo istotne miejsce, natomiast tajemnicza atmosfera, zaskakujące efekty specjalne oraz kameralna scenografia pozwalają oddać się temu spektaklowi w całości i przeżywać go na nowe, niespotykane dla nas na co dzień sposoby.

„Rewelacyjna gra aktorska, niezapomniana aranżacja, koniecznie trzeba zobaczyć!!!”

„Spektakl zagrany po mistrzowsku godny polecenia, warto zobaczyć i poczuć ciarki, dobra akustyka, nienaganna organizacja, Dziękujemy”

„Spektakl naprawdę godny polecenia. Wspaniała gra aktorów. Napięcie i groza zbudowane w taki sposób, że widzowie czuli jakby przenieśli się w czasie i uczestniczyli w obrzędzie Dziadów”

„Bardzo dobry spektakl. Naprawdę świetny poziom. Bardzo dobra reżyseria i gra aktorska! Rewelacyjnie… Były ciarki i momenty grozy…. Prawdziwy sens spirytystyczny! Gratuluję twórcom i polecam każdemu kto lubi poczuć troszkę strachu!”Kandydat

„Kandydat” to błyskotliwy komediodramat, który porusza bardzo aktualne zagadnienia. Opowiada historię kandydata na urząd prezydenta (Piotr Cyrwus) oraz jego trenerki (Grażyna Wolszczak).
Od samego początku kandydata na prezydenta poznajemy jako niekompetentnego i mało inteligentnego człowieka, który podlega wielkiej manipulacji oraz presji ze strony swojej partii. Jednak rozwój sytuacji powoli zmienia tę ocenę. Zaczynają wypływać nowe, tajemnicze fakty z jego życia, które doprowadzą do…
Czy wszystko jest takie jak się nam wydaje na pierwszy rzut oka? Czy w polityce nie liczy się ani dobro, ani zło tylko skuteczność?
Znakomita para aktorska i zręcznie poprowadzona akcja spektaklu, odpowie na te pytania a także dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń oraz tematów do przemyśleń.

„Przedstawienie doskonałe, perfekcyjna gra aktorska”

„Świetna sztuka. Temat jak najbardziej aktualny”

Fabryka prezentów

Czy wiecie, że każdy Wasz list do Świętego Mikołaja trafia w pierwszej kolejności do Fabryki Prezentów? Tak właśnie się dzieje i dlatego zawsze pod choinką znajdujecie wymarzone zabawki. Dlaczego są dokładnie takie jak chcieliście? Ponieważ zostały zrobione specjalnie dla Was w wyjątkowej maszynie Skrzata Śpiocha. No właśnie! Śpiocha! A co się stanie jeśli Skrzat zaśpi i pomiesza składniki? Czy wasze prezenty będą zgodne z oczekiwaniami? Może się zdarzyć, że żołnierzyk zacznie tańczyć niczym baletnica, piesek zacznie maszerować jak prawdziwy żołnierz a baletnica szczeka. Wtedy musi wkroczyć sam Święty Mikołaj! Ale to nie koniec tej historii. Musicie zobaczyć i usłyszeć ją sami.

Piękna, roztańczona i rozśpiewana baśń świąteczna pt. „Fabryka prezentów” to wesoła opowieść od 3 do 103 lat, która wprawi Was w gwiazdkowy nastrój.


Bladolandia

„Bladolandia” to przepiękna i uniwersalna baśń musicalowa grana przez aż trzynastu śpiewających aktorów. Ilustrowana przepiękną muzyką i ciesząca oczy barwnymi strojami, opowiada o księciu Pryzmacie, przemierzającym pozbawioną koloru i szczęścia krainę Bladolandię w celu odnalezienia siedmiu księżniczek. Legenda głosi, że tylko zjednoczenie siedmiu sióstr może przywołać biel, która rozproszy mroki złego Kaszmara panującego w Krainie.

„Bladolandia” to muzyczna opowieść nie tylko o walce dobra ze złem lecz także o tym, że tylko wspólne wysiłki przeciwko złu mogą naprawić świat! W swoich fotelach nasi mali widzowie będą mogli w tym uczestniczyć, przenosząc się do świata baśni.

Skip to content

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco