O co biega kobietom

Wczoraj na naszej scenie wystąpił Teatr Kępa z pierwszym w kraju monodramem o bieganiu!

Premiera tej sztuki odbyła się w Teatrze Nowym w Łodzi w 2019 roku a reżyser spektaklu – Mateusz Olszewski – jest laureatem wielu nagród za spektakle teatru jednego aktora. Pomysł na przedstawienie wziął się m.in. z autorskich obserwacji (również w butach startowych) uczestniczek, ale i uczestników, imprez biegowych. W spektaklu zagrała Angelika Olszewska, która w przedstawieniu wciela się w sześć różnych kobiet – i jest także współautorką tekstu, napisanego z Maciejem Kałachem.

„O co biega kobietom” nie opowiada jedynie o kobietach, które kochają bądź lubią bieganie, ale także o „współuzależnionych”, np. żonie biegacza, która, chcąc nie chcąc, na trasie kibicuje mu z transparentami i nieustannie musi wysłuchiwać opowieści o jego „życiówkach”, planach zakupu sprzętu biegowego czy nowego obuwia.

Nieszablonowa sztuka z nieszablonowym startem!