Pochód na koniec świata

17 września 2023 roku

W ramach Festiwalu Literackiego Znaczenia miał miejsce happening „Pochód na koniec świata”.

Głównymi organizatorami festiwalu była Gmina Wołomin oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie im. Zofii Nałkowskiej a współorganizatorem Mazowiecki Instytut Kultury oraz Miejski Dom Kultury w Wołominie. Patronat honorowy objęła Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina.

Podczas Happeningu obecni byli poetki i poeci: Małgorzata Lebda, Joanna Mueller, Barbara Klicka, Wanda Lipińska, Urszula Zajączkowska – Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Sekcja taneczna MDK Wołomin Shock Dance Roberta Jakubowskiego uświetniła nam przemarsz swoimi występami na Placu 3 Maja.

W pochodzie wzięli również udział mieszkańcy Wołomina m. in. rodziny z dziećmi i młodzież szkolna. Zaproszeni poeci recytowali wiersze.

Wspaniałymi gośćmi a jednocześnie wyjątkową atrakcją przemarszu okazały się wraz ze swoim opiekunem kaczka staropolska, gęś siodłata oraz pies. Zwierzęta dzielnie uczestniczyły w całym happeningu a wieczorem można było je zobaczyć w Bibliotece, podczas spotkania z Ewą Plutą, autorką książki Rubież, laureatką tegorocznej Nagrody Literackiej Znaczenia.

Serdeczne dziękujemy za wsparcie Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej a także Gościom oraz Mieszkańcom Wołomina za znaczącą frekwencję.

Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy Happening „Pochód na koniec świata”.

Do zobaczenia!