II Ogólnopolski Festiwal Piosenki XX-lecia międzywojennego im. Wiery Gran

12.05.2024

Na deskach Miejskiego Domu Kultury w Wołominie w niedzielę 12 maja 2024 odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki XX-lecia Międzywojennego im. Wiery Gran.

To był niesamowity wieczór, który na długo zagości w naszych sercach. Do festiwalu zgłosiło się ponad 30 uczestników z całej Polski. Po pierwszych eliminacjach jury zaprosiło na finałowe wydarzenie 25 uczestników w II kategoriach wiekowych.

Swoje zmagania uczestnicy rozpoczęli tuż po godzinie 14.00 prezentując szeroki wachlarz piosenek okresu dwudziestolecia. Tegoroczny poziom był bardzo wysoki, a nasze jury miało trudny orzech do zgryzienia.

Po burzliwych naradach jury zdecydowało o przyznaniu nagród i wyróżnień:

W pierwszej Kategorii (10-15 lat)
– I nagrodę rzeczowa w wysokości 800zł zdobyła Gracjana Górka
– II nagroda rzeczowa w wysokości 500zł zdobyła Hanna Nowak
– III nagrodę rzeczową w wysokości 300zł zdobyła Monika Kur

W Kategorii II (powyżej 16 lat)
– I nagrodę w wysokości 1000zł zdobyła Karolina Polak
– II nagrodę w wysokości 800zł zdobyła Oliwia Tur
– III nagrodę w wysokości 500zł zdobył Piotr Janeczko
Dodatkowo jury przyznało dwa wyróżnienia: dla Jana Zalewskiego i Eryka Długosza (duet) oraz dla Eweliny Adamus.

Na zakończenie festiwalu odbył się spektakl w wykonaniu teatru Amoteatr z przedstawieniem „Miłości zawiłości”

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan. Dziękujemy i do zobaczenia za rok! 🙂