Koncert Chóru CANTUS CORDIS – „Powróćmy jak za dawnych lat” – i przeżyjmy to jeszcze raz.

23 czerwca, 2024 roku

23 czerwca o godz. 19:00 odbył się wyjątkowy koncert Miejskiego Chóru CANTUS CORDIS
pt. „Powróćmy jak za dawnych lat”.

Nowa Pani Dyrygent Sylwia Krzywda – Motyczyńska podczas koncertu w nietuzinkowy sposób przedstawiła Chór Cantus Cordis.  
Artyści przenieśli nas w lata 20 – 30 XX wieku. Wspaniała oprawa artystyczna z pomocą zawodowych muzyków jak i scenografia imitująca kawiarnię  z krzątającym się „kelnerem”, który napełniał filiżanki prawdziwą, świeżo zaparzoną kawą, sprawiała wrażenie bycia w kawiarni z „tamtych lat”.  

Ten mały spektakl muzyczny to kwintesencja całorocznej pracy zespołu i zakończenie drugiego sezonu artystycznego.
Nostalgiczny klimat z atmosferą pełną ciepła i wspomnień udzielił się wszystkim gościom, którzy z ogromnym zaangażowaniem śpiewali te niezapomniane melodie razem z Chórem.

Wykonywane utwory m.in. „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Nie kochać w taką noc to grzech”, „Ada to nie wypada”, „Ach jak przyjemnie”, „Jak można się nudzić”, „Cicha woda”, „Ta mała piła dziś”, „Już nie zapomnisz mnie”, były świadkami pięknych chwil i emocji minionych dekad a w wykonaniu Chórzystów oraz Chórzystek, sprawiły, że oprócz kawiarnianego klimatu poczuliśmy „to coś” i mieliśmy wrażenie cofnięcia się w czasie.
To było bardzo udane zakończenie sezonu a słuchacze podczas koncertu mieli niejednokrotnie uśmiech
ale i łzy wzruszenia na policzkach.
Gratulujemy Pani Dyrygent Sylwii Krzywdzie – Motyczyńskiej oraz Chórowi CANTUS CORDIS i życzymy dalszych sukcesów, a Państwa już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia z udziałem naszych wyjątkowych Sekcji artystycznych.          

Chór CANTUS CORDIS istnieje od 1992 roku a wszystkie informacje o Chórze i nowej Pani Dyrygent dostępne są pod poniższym linkiem

Skip to content

Newsletter MDK

Bądź na bieżąco