KWI

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

DSCF5027

W czwartek, 12 kwietnia odbyły się wołomińskie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. Następnie zostały złożone wieńce pod Pomnikiem Katyńskim, który znajduje się na terenie parafii.

Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie w Miejskim Domu Kultury w Wołomini,e podczas którego zaprezentowany został film z podróży na uroczystości w Katyniu w 2009 roku autorstwa Piotra Wyszyńskiego. Niespełna godzinne nagranie przedstawiało emocje, które towarzyszyły osobom biorącym udział w uroczystościach w Rosji.

Na premierze filmu obecni byli Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, Skarbnik Gminy Wołomin Marta Maliszewska, Wicestarostwa Wołomiński Adam Łossan, Dyrektor ZEASiP Halina Bonecka, Prezes Zarządu Federacji Rodzin Katyńskich - Izabela Sariusz-Skąpska, autor filmu Piotr Wyszyński oraz uczniowie wołomińskich szkół.

• DSCF5019
  • DSCF5021